Arsenali në çerekfinale të FA Cup (Foto/Video)

Arsenal ka shënuar fitore e vlefshme për çerekfinale të FA Cup.

Londinezët kanë triumfuar si mysafirë i Sutton Unitedit me rezultat 2-0.

Topçinjtë kanë arritur të realizojnë nga një gol në çdo pjesë, transmeton Telegrafi.

Granit Xhaka një ndër më të mirët në mesfushë

Sulmuesi spanjoll Lucas Perez solli në epërsi skuadrën e Arsene Wengerit në minutën e 26, ku paraprakisht dy minuta më parë u zverdh Granit Xhaka.

Golin e dytë për Gunnersat e realizoi Theo Walcott, i cili shënoi në minutën e 55 pas një asistimi të Nacho Monrealit.

Në vazhdim të takimit më nuk pati gola dhe kështu, takimi përfundoi me rezultat 2-0.

Shorti i çerekfinaleve të FA Cup, takohen Chelsea – United
Lexo po ashtu Shorti i çerekfinaleve të FA Cup, takohen Chelsea – United

Vlen të theksohet se Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi kanë luajtur përgjatë 90 minutave për Gunnersat.

Pas kësaj, Arsenal në çerekfinale do të takohet me Lincoln Cityn, i cili eliminoi Burnleyn. /Telegrafi/

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Dikur shkëlqente tek Liverpooli, tani është përjashtuar nga ekipi amator në moshën 28-vjeçare

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-sulmuesi i Anglisë me akuza të rënda ndaj Klopp: Pa Salah, nuk do të kishin fituar asgjë

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin