LAJMI I FUNDIT:

Arda Guler mund ta humbasë Euro 2024, shkak Real Madridi

Arda Guler mund ta humbasë Euro 2024, shkak Real Madridi

Arda Guler nuk pritet të rrisë rolin e tij në Real Madrid në sezonin e ardhshëm.

Reprezentuesi turk ka përjetuar një fillim zhgënjyes të karrierës së tij në kryeqytetin spanjoll pasi u bashkua nga Fenerbahce verën e kaluar.


Los Blancos mundi një mori rivalësh evropianë për të siguruar një marrëveshje për 19-vjeçarin shumë të vlerësuar, por ai ka luftuar për qëndrueshmëri në Madrid.

Lëndimet dhe mungesa e besimit kanë luajtur një rol negativ për Gulerin, por problemet duket se janë më të thella.

Real Madridi mund të ndryshojë qëndrim për të ardhmen e Arda Gulerit
Lexo po ashtu Real Madridi mund të ndryshojë qëndrim për të ardhmen e Arda Gulerit

“Ai po luan shumë pak, por shpresoj se tani e tutje mund të luajë më shumë, sepse ai ka shumë talent”.

“Ne po e ndjekim me shumë kujdes. Por, unë do të thërras vetëm lojtarët në gjendjen e tyre më të mirë fizike për Euro”, ka thënë Montella për Diario Sport.

Turqia përballet me miqësore kundër Hungarisë dhe Austrisë këtë muaj përpara fillimit të grupit F në Euro 2024 së bashku me Portugalinë dhe Republikën Çeke. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

La Liga
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Bundesliga
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori