Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është parë duke u takuar me drejtorin e ri sportiv të Paris Saint-Germainit, Luis Campos, duke nxitur spekulime se mund të marrë drejtimin e klubit francez.

Reklama

Takimi është fotografuar dhe është publikuar nga La Source Parisienne, ku shihen strategu italian dhe drejtori i PSG-së jashtë një hoteli së bashku duke e pritur dikë.

Postimi i është shoqëruar me mbishkrimin që aludon se Allegri mund të bëhet “trajneri i ardhshëm i Parisit”.

Football Italia e ka identifikuar se fotografia është realizuar në Hotel de Paris në Montekarlo dhe ka mundur të realizohet gjatë fundjavës në garën për Çmimin e Madh të Formula 1.

Nedvedi zënkë me Allegrin dhe kërkon largimin e tij, por Agnelli ka tri arsye pse ende beson te trajneri italian Nedvedi zënkë me Allegrin dhe kërkon largimin e tij, por Agnelli ka tri arsye pse ende beson te trajneri italian
Reklama

Allegri dhe Campos janë miq të mirë prej kohësh dhe përkundër se PSG kërkon trajner të ri, trajneri i Juventusit ka kontratë deri në vitin 2025 dhe vështirë se mund të largohet.

Reklama

Zinedine Zidane dhe Didier Deschamps konsiderohen opsione me reale për ta zëvendësuar Mauricio Pochettinon në Paris. /Telegrafi/