Në futboll asgjë nuk është e paparashikueshme, madje as në afatin kalimtar.

Vitet e fundit jemi mësuar të shohim shumë lëvizje të bujshme, ndërsa shumë të tjera kanë dështuar për shkaqe të ndryshme.

Mediat ndërkombëtare kanë hartuar një listë me 14 lëvizjet që do të konsideroheshin të bujshme, duke marrë parasysh shumë faktor, vlerën e tyre apo pagën që e pret në klubin ku do të transferohet.

Lexo më shumë: Lajmet e fundit nga Transferimet

Një detaj shumë interesant që do ju qartësonte më shumë është fakti që Graciano Pelle nga transferimi në Kinë mund të përfitojë 8 milionë euro në sezon, një shifër e frikshme.

Nga Messi te Cristiano Ronaldo, ky afat lëkund shumë pozita të klubeve.

Më poshtë e keni dhe listën e plotë që nuk duhet ta humbisni, ndoshta disa dhe mund të realizohen. /Telegrafi/

Jackson Martinez (Juventus)

zyrtare-martinez-p-euml-r-shum-euml-rekorde-kalon-te-klubi-kinez_hd.jpg

Shkodran Mustafi (Milan)

Shkodran Mustafi

Claudio Bravo (Man. City)

Claudio-Bravo2

Mateo Kovacic (Milan, Borussia Dortmund)

MADRID, SPAIN - DECEMBER 30: Mateo Kovacic of Real Madrid CF in action during the Real Madrid CF vs Real Sociedad as part of the Liga BBVA 2015-2016 at Estadio Santiago Bernabeu on December 30, 2015 in Madrid, Spain. (Photo by Aitor Alcalde/Power Sport Images/Getty Images)

Graziano Pelle (Shandong Luneng, Hebei Fortune)

Pelle

Andre Gomes (Juventus, Milan)

AndreGomes

Alexandre Lacazette (Arsenal)

lacazete

Bruno Peres (Man. City)

Bruno-Peres-1024x740

Erik Lamela (Inter)

ErikLamela

Leonardo Bonucci (Manchester City)

LeonardoBonucci

Mario Gotze (Borussia Dortmund, Liverpool, Tottenham, Juventus)

mario gotze 11

Paul Pogba (Manchester United, Real Madrid)

pogbaa

Cristiano Ronaldo (PSG)

LA CORUNA, SPAIN - MAY 14: Cristiano Ronaldo of Real Madrid celebrates after scoring a goal during the La Liga match between RC Deportivo La Coruna and Real Madrid CF at Riazor Stadium on May 14, 2016 in La Coruna, Spain. (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Leo Messi (Chelsea)

Lionel+Messi+FC+Barcelona+v+Real+Madrid+CF+kegpgKGnTmUx