Afati kalimtar është hapur dhe shumë skuadra kanë filluar përforcimet.

Alvaro Morata gjatë kampionatit evropian ka ndërruar skuadër, duke kaluar nga Juventusi te Real Madridit.

Por nuk është vetëm ky transferim që ka ndodhur gjatë këtij afati kalimtar në kampionatet më të forta, transmeton Telegrafi.

Më poshtë i keni disa nga transferimet më interesante që kanë ndodhur në fillim të këtij afati kalimtar që pritet të jetë i ‘nxehtë’./Telegrafi/

Alvaro Morata (Juventus – Real Madrid)

transferim 1

Raphael Guerreiro (Lorient – Borussia Dortmund)

transferim 2

Sofiane Feghouli (Valencia – West Ham)

transferim 3

Benjamin Mendy (Marseille – Monaco)

transferim 4

Miralem Pjanic (Roma – Juventus)

transferim 5

Joao Teixeira (Liverpool – Porto)

transferim 6

Jeremy Toulalan (Monaco – Bordeaux)

Reklama

transferim 7

Denis Cheryshev (Real Madrid – Villarreal)

transferim 8

Alberto Paloschi (Swansea City – Atalanta)

transferim 9

Nico Gaitan (Benfica – Atletico Madrid)

transferim 10

Stipe Perica (Chelsea- Udinese)

Reklama

transferim 12

Stephan El Shaarawy (Milan -Roma)

transferim 11