LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Mattia Perin kalon te Juventusi

Zyrtare: Mattia Perin kalon te Juventusi

Mattia Perin zyrtarisht është një lojtar i ri i Juventusit, pasi ka kaluar nga Genoa për 12 milionë euro dhe tre milionë euro të tjera bonuse. 

Portieri italian ka kryer sot vizitat mjekësore me sukses.


“Vlera e blerjes mund të rritet me një maksimum shtesë edhe 3 milionë euro në bazë të kushteve të paraqitura gjatë kohëzgjatjes së kontratës”.

“Kjo blerje do të gjenerojë efekte ekonomike dhe financiare duke filluar nga sezoni sportiv 2018/2019”.

“Juventusi dhe lojtari kanë nënshkruar një kontratë 4-vjeçare deri me 30 qershor 2022”, thuhet në njoftimin e kampionëve të Italisë.

Portieri 25-vjeçar është takuar sot me tifozët kur ka kryer testet mjekësore.

Klubi sot ka konfirmuar se i ka kryer me sukses testet mjekësore.

Ai do të sfidojë Wojciech Szczesny për vendin e shartuesit, pasi Gianluigi Buffon u largua pas 17 vitesh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori