Gjilani ka njoftuar se ka transferuar Përparim Islamin.

Reklama

Sipas komunikatës së tyre, lojtari ka nënshkruar kontratë të vlefshme për dy vite.

Më poshtë mund të lexoni (pa ndërhyrje) njoftimin e klubit gjilanas:

📣 𝗞𝗢𝗠𝗨𝗡𝗜𝗞𝗔𝗧Ë 𝗭𝗬𝗥𝗧𝗔𝗥𝗘

Sport Club Gjilani komunikon angazhimin e futbollistit Përparim Islami

Marrëveshja e nënshkruar është e vlefshme për dy vite.

Islami, i cili luan në pozitën e mbrojtësit të krahut të djathtë ka qenë pjesë e disa klubeve në vend, duke fituar dy tituj kampion, një herë Kupën e Kosovës dhe dy herë të tjera Superkupën e Kosovës.

Të gjithë në SC Gjilani i urojnë mirëseardhje Përparimit dhe i dëshirojnë sukses në objektivat që klubi ka vënë para, duke nisur nga garat ndërkombëtare. /Telegrafi/

Reklama