LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Fabio Capello largohet nga drejtimi i Jiangsu Suning

Zyrtare: Fabio Capello largohet nga drejtimi i  Jiangsu Suning
SHANGHAI, CHINA - APRIL 14: Laureus World Sports Ambassador Fabio Capello gives instructions during a Laureus Shanghai Football Campus Tour prior to the Laureus World Sports Awards 2015 at Datong Middle School on April 14, 2015 in Shanghai, China. (Photo by Jamie McDonald/Getty Images for Laureus)

Fabio Capello ka ndër rrugët me klubin kinez Jiangsu Suning, pas më pak se një viti në krye të këtij klubi. 

Reklama

Capello e kishte marrë drejtimin e klubit në qershor të vitit 2017.

Largimi i ish trajnerit të Milanit, Romës dhe Juventusit ka ndodhur, pasi në tri ndeshjet hapëse ka marr dy humbje.

Capello opsion për Arsenalin?
Lexo po ashtu Capello opsion për Arsenalin?

“I urojmë më të mirë z. Capellos, faleminderit për kontributin dhe të urojmë më të mirën në të ardhmen”, thuhet në njoftimin e klubit kinez.

Për Capellon flitet se mund ta marr drejtimin e Arsenalit.

Suning Group është duke kryer disa lëvizje dhe pjesë e kësaj mund të jetrë edhe largimi i drejtorit Walter Sabatini.

Kompania kineze Suning Group është pronare e klubit kinez, por edhe e Interit në Itali./Telegrafi/