LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Real Madridi ka konfirmuar zyrtarisht rikthimin e Brahim Diaz, i cili për tri sezoni luajti në Serie A te Milani.

Reklama

Spanjolli ka shkëlqyer në sezonet e fundit me Milanin, duke i ndihmuar në sezonin 2021/22 ta fitojnë Scudetton pas më shumë se një dekade.

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që Los Blancos ta rikthejnë Diazin në Santiago Bernabeu dhe të konfirmohet si pjesë e rëndësishme për sezonin e ardhshëm 2023/24.

Është vet faqja zyrtare e klubit mbretëror që ka konfirmuar rikthimin e Diazit, i cili ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri në vitin 2027.

“Real Madrid CF njofton se të martën, më 13 qershor, në orën 12:00 në Real Madrid City do të zhvillohet ceremonia e prezantimit të Brahim Diazit, i cili do të rikthehet si lojtar i klubit tonë deri më 30 qershor 2027, pas huazimit të tij për tre sezonet në AC Milan”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, Diaz është lojtar i Real Madridit që nga janari 2019 dhe tashmë ka fituar 1 Ligë dhe 1 Superkupë të Spanjës me Los Blancos, përpara se të huazohej te Milani në shtator të vitit 2020.

Pas ceremonisë së prezantimit, Brahim Diaz do të dalë para mediave. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Kalo në kategori