LAJMI I FUNDIT:

Zlatko Dalic zbulon yllin e ri të Kroacisë: Për momentin është më i miri në botë

Zlatko Dalic zbulon yllin e ri të Kroacisë: Për momentin është më i miri në botë

Karocia ka arritur të kaloj fazën e grupeve me shumë vështirësi pas një barazimi në ndeshjen e fundit ndaj Belgjikës.

Ka qenë një ndeshje spektakolare ku belgët kërkonin me ngulm golin e fitores, por kroatët u mbrojtën mirë falë paraqitjes fantastike të qendërmbrojtësit Josko Gvardiol.


E trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic nuk i ka kursyer lëvdatat për qendërmbrojtësin e ri kroat.

I pari i shtabit teknik të Kroacisë ka thënë për mbrojtësin e RB Leipzig se ai është më i miri në botë për momentin.

“Josko Gvardiol është qendërmbrojtësi më i mirë në botë”, ka thënë fillimisht Dalic.

“Mund të jemi krenar me të. Dejan Lovren është një mbështetje e madhe, brenda dhe jashtë fushës. Domagoj Vida ndihmon gjithashtu me këshilla të tjera”.

“Jam i lumtur të shikoj sa mirë punojnë të gjithë bashkë. Sa i përket Joskos, jam i bindur se ajo skuadër që do ta marrë do të fitoj jashtëzakonisht shumë nga ai”, u shpreh Dalic.

Gvardiol iu bashkua RB Leipzigut nga Dinamo Zagreb, derisa pritet të bëhet qendërmbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit, me Chelsean që është gati të paguajë 100 milionë euro për të.

20-vjeçari ka kaluar të gjitha grupmoshat e Kroacisë, derisa me Kombëtaren e madhe ka zhvilluar 15 ndeshje ku ka shënuar edhe një gol. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori