LAJMI I FUNDIT:

Zhegrova trullos mbrojtësin serb të Qipros dhe realizon një gol të jashtëzakonshëm

Zhegrova trullos mbrojtësin serb të Qipros dhe realizon një gol të jashtëzakonshëm

Kosova e ka ngritur në 2-0 epërsinë ndaj Përfaqësueses së Qipros në udhëtim.

Reklama

Pasi Valon Berisha realizoi për 0-1 në minutën e 65-të, 12 minuta më vonë ka ardhur edhe goli i dytë.

Futbollisti më i mirë në këtë ndeshje i Dardanëve, Edon Zhegrova ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm.

Anësori prishtinas fillimisht e trullosi me lëvizjet e tij mbrojtësin serb të natyralizuar si qipriot, Alex Gogic për të shënuar një gol tejet të bukur.

Me epërsinë e dyfishtë, tani Kosova është shumë afër ta nis këtë kampanjë kualifikuese me fitore në Ligën e Kombeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori