LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet lista e 20 lojtarëve më të vlefshëm në Ligën Premier – Sterling i pari, Salah i pesti dhe Pogba i dhjeti

Zbulohet lista e 20 lojtarëve më të vlefshëm në Ligën Premier – Sterling i pari, Salah i pesti dhe Pogba i dhjeti

Superylli i Manchester Cityt, Raheem Sterling ka mposhtur yllin e Liverpoolit, Sadio Mane, për t’u shpallur lojtari më i vlefshëm aktualisht në Ligën Premier.

Reklama

Disa klube të Ligës Premier janë ende duke u përpjekur të shtyjnë nënshkrimet përpara mbylljes së afatit kalimtar të transferimit në 5 tetor.

Por, faqja e specializuar e transferimeve Transfermarkt ka renditur 20 lojtarët më të vlefshëm momentalisht në Ligën Premier.

Sterling, 25 vjeç, është vlerësuar si më i shtrenjti me një vlerë prej 128 milionë eurosh, duke vendosur veten përpara Manes të vendit të dytë me vlerë prej 120.5 milionë euro.

Në vendin e tretë renditet Kevin de Bruyne me vlerë 120 milionë euro, po aq sa vlejnë edhe Mohamed Salah dhe Harry Kane.

Emrat e tjerë që shfaqen në listën e 20 më të mirëve përfshijnë yllin e Manchester United, Bruno Fernandes, talentin e Chelseat, Kai Havertz dhe sulmuesin e Spurs, Son Heung-min.

Më poshtë keni listën me 20 lojtarët më të vlefshëm të Ligës Premier aktualisht.

20.Timo Werner (Chelsea): 64 milionë euro

19.Son Heung-min (Tottenham Hotspur): 64 milionë euro

18.Rodri (Manchester City): 64 milionë euro

17.Andy Robertson (Liverpool): 64 milionë euro

16.Dele Alli (Tottenham Hotspur): 64 milionë euro

15.Bruno Fernandes (Manchester United): 70 milionë euro

14.Roberto Firmino (Liverpool): 72 milionë euro

13.Alisson (Liverpool): 72 milionë euro

12.Marcus Rashford (Manchester United): 80 milionë euro

11.Virgil van Dijk (Liverpool): 80 milionë euro

10.Paul Pogba (Manchester United): 80 milionë euro

9.Bernardo Silva (Manchester City): 80 milionë euro

8.N’Golo Kante (Chelsea): 80 milionë euro

7.Kai Havertz (Chelsea): 81 milionë euro

6.Trent Alexander-Arnold (Liverpool): 110 milionë euro

5.Mohamed Salah (Liverpool): 120 milionë euro

4.Harry Kane (Tottenham Hotspur): 120 milionë euro

3.Kevin De Bruyne (Manchester City): 120 milionë euro

2.Sadio Mane (Liverpool): 120.5 milionë euro

1.Raheem Sterling (Manchester City): 128 milionë euro

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori