LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Është e sigurt për të thënë se dy vitet e fundit dhe katër muajt kanë qenë tepër stresues për Xavi Hernandez, ani pse ai ka pasur një periudhë të suksesshme në krye të Barcelonës, përkundër krizës financiare.

Aventura e tij me ekipin e parë do të vijë drejt fundit në përfundim të këtij sezoni, ashtu siç vet ai ka paralajmëruar muajin e kaluar.


Xavi ka pranuar se disa faktorë të ndryshëm kanë ndikuar në vendimin që ai ka marrë, kështu që nuk është një befasi se ai po synon të marrë një vit pushim nga futbolli sapo koha e tij tek Barcelona të përfundojë zyrtarisht.

Sipas Diario AS, 44-vjeçari nuk ka për qëllim që të marrë drejtimin e ndonjë ekipi gjatë sezonit 2024/2025, për shkak se dëshiron që të shpenzojë më shumë kohë me familjen e tij, të cilët po ashtu kanë vuajtur gjatë kohës së tij në Kataloni.

Sidoqoftë, raporti shton se kjo mund të ndryshojë në rast se ai merr një ofertë e cila është vështirë të refuzohet. Nuk është e qartë në këtë fazë se çfarë mund të jetë kjo, ani pse me shumë mundësi ai do konsideronte një ofertë nga top pesë ligat evropiane.

Xavi vazhdon të ëndërrojë titullin në La Liga: Nuk dorëzohemi lehtë
Lexo po ashtu Xavi vazhdon të ëndërrojë titullin në La Liga: Nuk dorëzohemi lehtë

Qëndrimi i Xavit është totalisht i kuptueshëm, pasi futbolli e ka një mënyrë që i ‘konsumon’ personat që janë të përfshirë në të, veçanërisht tek një ekip si Barcelona.

Kur ai do t’i rikthehet zejës së trajnerit do të jetë interesante për të parë se ku do të përfundojë, por momentalisht, fokusi i tij i plotë mbetet që ta mbarojë sezonin aktual me të paktën një trofe të fituar./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori