LAJMI I FUNDIT:

Young: Conte më dëshironte edhe te Chelsea

Young: Conte më dëshironte edhe te Chelsea

Ashley Young ka zbuluar se Antoino Conte kishte tentuar të transferonte kur italiani ishte trajner te Chelsea.

Reklama

Mbrojtësi anglez kaloi te Interi në këtë afat kalimtar nga Manchester United për 1.5 milionë euro, duke e mbyllur kështu aventurën tetë vite e gjysmë në Old Trafford.

34-vjeçari ka zbuluar se në kohën kur Conte ishte trajner i The Blues, kishte tentuar të transferonte atë në Stamford Bridge.

“Ai (Conte) kishte tentuar para disa vitesh të më transferonte te Chelsea dhe është një trajner fantastik”, ka thënë ai në një intervistë për Sky Italia.

“Ka fituar trofe dhe dëshiron që të arrij gjëra ambicioze. Edhe unë dua të bëjë të njëjtën gjë, dua të fitoj trofe këtu me Interin”.

Zyrtare: Ashley Young lojtar i Interit
Lexo po ashtu Zyrtare: Ashley Young lojtar i Interit

“Dua të fitoj tituj me një trajner të tillë, ju do dilni në fushë dhe të luftoni për të. Kisha mundësinë që të luaja rregullisht dhe erdha këtu të jap maksimumin”.

Young tashmë ka zhvilluar dy ndeshje me Interin, derisa qysh në debutim bëri një asistim për Lautaro Martinez në ndeshjen ndaj Cagliarit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori