LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Ashley Young lojtar i Interit

Zyrtare: Ashley Young lojtar i Interit

Interi e ka zyrtarizuar transferimin e parë të afatit kalimtar të janarit, duke nënshkruar me Ashley Young nga Manchester United.

Reklama

Futbollisti anglez i lindur në vitin 1985 vjen nga Manchester United dhe ka nënshkruar një kontratë deri më  30 qershor 2020 me mundësi edhe për një vit tjetër.

Karriera e tij në Ligën Premier ka nisur te Watford, por pastaj u bë blerja më e shtrenjtë e Aston Villa, në vitin 2007.

Sir Alex Ferguson e mori atë te Manchester United në vitin 2011 ku ka luajtur 261 ndeshje, duke shënuar 19 gola.

Young bëhet futbollisti i tretë anglezë që vesh fanellën e Interit. Para tij kanë luajtur Gerry Hitchens dhe Paul Ince.

Ashley Young për ekipin kombëtar ka luajtur 39 ndeshje duke shënuar 7 gola, ndërsa te Interit do ta mbaj numrin 15. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori