Gianluigi Donnarumma ka hapur shumë debate me mos vazhdimin e kontratës së tij me klubin aktual Milanin.

Ai shihej si pika kyçe e një Milani të ri që do të ndërtohej, por dhe paga e ofruar prej 5 milionë euro nuk ia mbushi syrin 18 vjeçarit.

Për të ka interesim nga shumë klube si Real Madrid, Juventus e Manchester United.

Donnarumma shihej si një portieri që do të arrijë shumë me fanellën e Milanit dhe do të shndërrohej në një legjendë. Ai madje shumë shpesh e puthte edhe fanellën e klubit, ndërsa këtë gjë e kishte bërë me dashuri të madhe në një ndeshje kundër Juventusit.

Dhjetë ‘djemtë e këqij’ të Ligës Premier – Nga Suarez që kafshoi e deri te Erik Cantona që e rrahu tifozin (Foto) Dhjetë ‘djemtë e këqij’ të Ligës Premier – Nga Suarez që kafshoi e deri te Erik Cantona që e rrahu tifozin (Foto)

Por nuk është i vetmi që e puthi fanellën dhe pas një viti u largua nga skuadra.

Më poshtë i gjeni nëntë yje që e kanë puthur fanellën dhe janë larguar pas një viti. /Telegrafi/

Carlos Tevez (Boca – Shanghai Shenhua)

Paul Pogba (Juventus – Manchester United)

Miralem Pjanic (Roma – Juventus)

Andrey Shevchenko (Chelsea –Milan)

Zlatan Ibrahimovic (Barcelona – Milan)

Ezequiel Lavezzi (Napoli- PSG)

Thiago Silva (Milan – PSG)

Mario Balotelli (Milan – Liverpool)

Gigio Donnarumma (Milan – ?)