LAJMI I FUNDIT:

Vlera neto e Beyonce dhe Jay-Z, një prej çifteve të famshëm më të pasur në botë

Vlera neto e Beyonce dhe Jay-Z, një prej çifteve të famshëm më të pasur në botë
Foto: Instagram

Ndoshta nuk do të habiteni shumë kur të mësoni se Beyonce dhe Jay-Z janë jashtëzakonisht të pasur.

Reklama

Por a keni ndalur ndonjëherë të imagjinoni se sa para kanë Bey dhe Jay në llogaritë e tyre bankare? Sepse e kalon një miliard.

E cila, edhe një herë, nuk duhet t’ju habisë duke qenë se ylli i popit theu rekordin për më shumë çmime ‘Grammy’ të fituara ndonjëherë nga një artiste femër kur ajo mblodhi trofeun e saj të 28-të. Dhe Jay ka pasur një karrierë të suksesshme muzikore dhe biznesi për dekada.

Sa është vlera neto e Beyonce dhe Jay-Z?

Pasuria e kombinuar e Jay Z dhe Beyonce Knoëles është 1.8 miliardë dollarë. Në korrik 2014, ata u bënë të parët që kaluan një miliardë dollarë.

Pjesa e Beyonces në pasurinë e tyre neto është 500 milionë dollarë, ndërsa Jay Z-së një miliard dollarë. Të njëjtit janë çifti më i pasur i të famshmëve në botë.

Të gjitha lajmet nga Beyonce
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Beyonce

Janë shumë përpara çifteve si David dhe Victoria Beckham dhe Tom Brady dhe Gisele Bundchen.

Në listën e 100 njerëzve më me ndikim të revistës TIME të vitit 2006, Beyonce dhe Jay Z u renditën si çifti më i fuqishëm.

View this post on Instagram

A post shared by JAY-Z (@jayzz_official)

Jeta e mbretëreshës dhe reperit të famshëm

Çifti i njohur e kanë mbajtur romancën e tyre sa më private. Ata u takuan rreth viteve 2000, megjithëse koha e saktë është e panjohur për publikun e gjerë.

Çifti punoi së bashku në 2002 në “03 Bonnie & Clyde”, një këngë për albumin e e artistit “The Blueprint 2: The Gift & The Curse Beyond”. Në videoklip, Beyonce ka luajtur rolin e të dashurës së tij, duke konfirmuar thashethemet publike se ata ishin në lidhje.

Këngët e suksesshme të Beyonces “Crazy in Love” dhe “That’s How You Like It” janë gjithashtu të shkruara nga Jay Z. Ata u martuan në fshehtësi më 4 prill 2008.

View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Në shtator 2008, Beyonce bëri publike unazën e saj të martesës prej 5 milionë dollarësh, Lorraine-Schwartz, duke e shpallur zyrtarisht atë dhe Jay-Z si burrë e grua.

E kanë pranuar se kanë pasur një martesë të vështirë si rezultat i një lidhjeje që Jay Z e pranoi publikisht në vitin 2016 pas publikimit të “Lemonade” të Beyonce , pavarësisht se e mbajtën romancën e tyre kryesisht private. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce)