LAJMI I FUNDIT:
Jay Z

Jay Z

209 Artikuj

Info

Jay-Z është një reper i njohur amerikan i lindur më 4 dhjetor të vitit 1969.

Emri i tij i vërtetë është Shawn Corey Carter.

Ai është martuar me këngëtaren e famshme Beyonce më 4 prill të vitit 2008, dhe së bashku kanë tre fëmijë: Blue Ivy Carter, Rumi Carter, dhe Sir Carter.

Ai është një ndër producentët më të famshëm botërorë.

Beyonce dhe Jay-Z përfshihen në kritika të ashpra nga fansat për talljen me abuzimin e Tina Turnerit në këngën e tyre “Drunk In Love”

Beyonce dhe Jay-Z përfshihen në kritika të ashpra nga fansat për talljen me abuzimin e Tina Turnerit në këngën e tyre “Drunk In Love”

Muzikë
Beyonce dhe Jay-Z blejnë shtëpinë më të shtrenjtë ndonjëherë në Kaliforni që iu kushtoi mbi 184 milionë euro

Beyonce dhe Jay-Z blejnë shtëpinë më të shtrenjtë ndonjëherë në Kaliforni që iu kushtoi mbi 184 milionë euro

Yjet
Një 30-vjeçar këmbëngul që është fëmija jashtëmartesor i Jay-Z, kërkon që reperi të bëjë testin e ADN-së

Një 30-vjeçar këmbëngul që është fëmija jashtëmartesor i Jay-Z, kërkon që reperi të bëjë testin e ADN-së

Yjet
Aktori Damson Idris zbulon se Jay-Z e ndihmoi atë në marrjen e Green Card për të punuar në Amerikë

Aktori Damson Idris zbulon se Jay-Z e ndihmoi atë në marrjen e Green Card për të punuar në Amerikë

Yjet
Beyonce pozon pa sytjena me fustanin e tejdukshëm teksa ekspozon format joshëse të trupit

Beyonce pozon pa sytjena me fustanin e tejdukshëm teksa ekspozon format joshëse të trupit

Yjet
Të ardhura marramendëse dhe pasuri miliardëshe – këta yje hyjnë në vitin 2023 si artistët më të pasur në botë

Të ardhura marramendëse dhe pasuri miliardëshe – këta yje hyjnë në vitin 2023 si artistët më të pasur në botë

Yjet
Alicia Keys pranon se ajo dhe Jay-Z hezitojnë të bashkëpunojnë sërish pas suksesit të madh të hitit “Empire State of Mind”

Alicia Keys pranon se ajo dhe Jay-Z hezitojnë të bashkëpunojnë sërish pas suksesit të madh të hitit “Empire State of Mind”

Yjet
Rita Ora thyen heshtjen, iu përgjigjet thashethemeve për aferën me Jay-Z

Rita Ora thyen heshtjen, iu përgjigjet thashethemeve për aferën me Jay-Z

Yjet
Beyonce dhe Jay-Z shijojnë pushimet me jahtin e tyre në Kroaci – këngëtarja duket më e shëndoshë në imazhet e fundit

Beyonce dhe Jay-Z shijojnë pushimet me jahtin e tyre në Kroaci – këngëtarja duket më e shëndoshë në imazhet e fundit

Yjet
Beyonce dhe Jay-Z fotografohen në brigjet e Kroacisë me jahtin e tyre super luksoz

Beyonce dhe Jay-Z fotografohen në brigjet e Kroacisë me jahtin e tyre super luksoz

Yjet
Vlera neto e Beyonce dhe Jay-Z, një prej çifteve të famshëm më të pasur në botë

Vlera neto e Beyonce dhe Jay-Z, një prej çifteve të famshëm më të pasur në botë

Yjet
Vajza e Beyonce merr vëmendjen për ngjashmërinë e madhe me nënën e saj

Vajza e Beyonce merr vëmendjen për ngjashmërinë e madhe me nënën e saj

Yjet
Beyonce fshin fotot e profilit në Instagram dhe Twitter – ndez spekulimet se po rikthehet me muzikë të re

Beyonce fshin fotot e profilit në Instagram dhe Twitter – ndez spekulimet se po rikthehet me muzikë të re

Yjet
Beyonce dhe Jay-Z shihen në veshje sportive në një dalje të rrallë publike gjatë qëndrimit të tyre në Miami

Beyonce dhe Jay-Z shihen në veshje sportive në një dalje të rrallë publike gjatë qëndrimit të tyre në Miami

Yjet
Rihanna, Jay Z dhe Kanye West zyrtarisht pjesë e listës së miliarderëve të Forbes

Rihanna, Jay Z dhe Kanye West zyrtarisht pjesë e listës së miliarderëve të Forbes

Yjet
Dhjetë muzikantët më të pasur në botë për vitin 2021

Dhjetë muzikantët më të pasur në botë për vitin 2021

Yjet
Jay-Z bëhet zyrtarisht artisti më i nominuar në histori të Grammy Awards

Jay-Z bëhet zyrtarisht artisti më i nominuar në histori të Grammy Awards

Muzikë
Jay-Z largohet nga Instagrami, një ditë pasi e hapi dhe arriti mbi një milion ndjekës brenda pak orësh

Jay-Z largohet nga Instagrami, një ditë pasi e hapi dhe arriti mbi një milion ndjekës brenda pak orësh

Yjet
Jay-Z hap më në fund Instagram, arrin mbi një milion ndjekës në pak orë

Jay-Z hap më në fund Instagram, arrin mbi një milion ndjekës në pak orë

Yjet
Beyonce shfaqet plot elegancë dhe shkëlqim në krahët e bashkëshortit Jay-Z

Beyonce shfaqet plot elegancë dhe shkëlqim në krahët e bashkëshortit Jay-Z

Yjet
Vajza e Beyonce dhe Jay-Z, Blu Ivy bëhet fituesja më e re në histori të MTV VMA

Vajza e Beyonce dhe Jay-Z, Blu Ivy bëhet fituesja më e re në histori të MTV VMA

Yjet
Beyonce dhe Jay-Z shfaqen më të dashuruar se kurrë në videon romantike për kampanjën e “Tiffany & Co”

Beyonce dhe Jay-Z shfaqen më të dashuruar se kurrë në videon romantike për kampanjën e “Tiffany & Co”

Yjet
Beyonce dhe Jay-Z bashkohen me “Tiffany & Co”, dhurojnë bursa për pesë universitete amerikane

Beyonce dhe Jay-Z bashkohen me “Tiffany & Co”, dhurojnë bursa për pesë universitete amerikane

Yjet
Lansohet albumi “Donda” i Kanye West

Lansohet albumi “Donda” i Kanye West

Muzikë