Manny Pacquiao po e kërkon me ngulm rimeçin ndaj Floyd Mayweather, derisa lufta e tyre po vazhdon në rrjetet sociale.

Boksieri amerikan e kishte mposhtur filipinasi në vitin 2015 me vendim unanim, mirëpo ky i fundit po insiston që ata të përballen në fund të këtij viti.

Pacquiao u bë kampioni më i vjetër në histori në kategorinë e peshave të mesme, duke e mposhtur Keith Thurman në fundjavën e kaluar në Las Vegas.

Filipinasi i ka reaguar edhe një herë Mayweatherit, duke i thënë se mos ta përdor emrin e tij në rrjetet sociale, por të bëhet burrë dhe ta pranojë rimeçin.

“Nëse ju mendoni se përdorimi i emrit tim në postimet tuaja në mediat sociale do t’ju bëjë të rëndësishëm, gaboheni. Pranoje rimeçin”, ka reaguar Pacquiao.

Mayweather i përgjigjet Pacquiaos për rimeç: Nuk kam interesim Mayweather i përgjigjet Pacquiaos për rimeç: Nuk kam interesim

Amerikani kishte postuar një reagim në llogaritë e tij në rrjetet sociale, për të shpjeguar se ai po merret me bizneset e tij dhe se po bëhet një sipërmarrës i suksesshëm, mirëpo që ka përmendur edhe filipinasin.

Ndërkohë, trajneri i Pacquiao, Freddie Roach, ka akuzuar Mayweather se po frikësohet për një rikthim në ring, pas performancës së filipinasit kundër Thurmanit. /Telegrafi/