Robin Van Persie ka emëruar gjashtë bashkëlojtarët më të mirë gjatë karrierës së tij si lojtarë në klube si Arsenali, Manchester Unitedi dhe kombëtarja e Holandës.

Sulmuesi holandez ka qenë njëri nga lojtarët më të mirë të dekadës së fundit në kampionatin elitar anglez, Ligën Premier.

Gjatë karrierës së tij, Van Persie ka luajtur me shumë lojtarë të mëdhenj në klube si Arsenali, Manchester Unitedi dhe Holanda.

Van Persie zbulon tre favoritët kryesorë për ta fituar Topin e Artë, lë jashtë listës Messin dhe Ronaldon Van Persie zbulon tre favoritët kryesorë për ta fituar Topin e Artë, lë jashtë listës Messin dhe Ronaldon

Megjithatë, ai nuk ka hezituar të zgjedh gjashtë bashkëlojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur gjatë karrierës së tij.

Në zgjedhjet e Van Persiet, tre lojtarë vijnë nga Unitedi, dy nga Arsenali dhe një nga kombëtarja holandeze.

“Është shumë e vështirë të përmend vetëm një”, ka deklaruar fillimisht Van Persie për BBC kur u pyet për bashkëlojtarin më të mirë.

“Unë do të zgjedhja Dennis Bergkamp, ​​Thierry Henry, Ryan Giggs, Paul Scholes, Wayne Rooney dhe Ruud van Nistelrooy”, përfundoi holandezi. /Telegrafi/