LAJMI I FUNDIT:

Urimet e yjeve shqiptarë për 2017! (Foto)

Urimet e yjeve shqiptarë për 2017! (Foto)

Atmosferë festive dhe gazmore po mbretëron anembanë botës.

E padyshim që edhe yjet shqiptare i janë bashkangjitur kësaj festës të shënuar në kalendar.


Prej aktores shqiptare në Hollywood, Eliza Dushku e deri tek yjet shqiptare që jetojnë në trojet shqiptare dhe në kontinentin e vjetër kanë uruar fansat e tyre përmes rrjeteve sociale.

Më poshtë kemi disa prej mesazheve dhe fotografive që i ka ndarë me ndjekësit e tyre në Instagram. /Telegrafi/

Until next year.. ? thanks for alllllll the #bday ✨❣️forever tickled ☺️. & if you've joined us another yr for our @thrivegulu fundraiser??? you! If you're joining the #THRIVEgulu #love party for the first time, you are most welcome ? Can't believe we raised over 1/2 my #birthday goal in the first 2 days @crowdrise. Please, #TellYourFriends & keep #donations coming! *Remember we have an incredible #angel who will be matching ALL FUNDS RAISED. Your buck will go TWICE AS FAR! Our friends in #Gulu #uganda deserve a better life after the years of destruction & war they endured.. We honor them for their resiliency & support them in the #recovery of their identities- as strong beautiful thriving human beings. #acholi #africa #solidarity #nothingaboutuswithoutus #survivortothriver #onelove https://www.crowdrise.com/support-thrivegulus-empowerment-groups-in-uganda/fundraiser/elizaloulicious

A photo posted by Official Eliza Dushku (@elizadushku) on Dec 31, 2016 at 10:51am PST

Finally all of us together!!! ❤️❤️❤️ NYE

A photo posted by DUA LIPA (@dualipa) on Dec 31, 2016 at 1:55pm PST

Wish you all a happy and freaky New Year!!! May this year bring you everything you wished for!!! Love xxx Zai

A video posted by Zaimina Vasjari (@zaimina_vasjari) on Dec 31, 2016 at 1:41pm PST

#2017 #PINTCLOTHING "Urime Viti i Ri 2017" shumë djegst #PINT

A photo posted by MC Kresha (@tavnikcity) on Dec 31, 2016 at 7:52am PST

Urime Fejesen Ardi & Anda ❤❤ @ardgashi

A photo posted by Shkurte Gashi (Official) (@shkurtegashi_) on Dec 31, 2016 at 12:55pm PST

#2017

A photo posted by UniKKatiL (@unikkatilofficial) on Dec 31, 2016 at 2:25pm PST

A photo posted by Genta Ismajli (@genta.ismajli) on Dec 30, 2016 at 1:18pm PST

❤️❤️ @adonismorina7

A photo posted by Teuta Krasniqi (@teutakrasniqi) on Dec 31, 2016 at 12:35pm PST

Happy new year from us! May 2017 be filled with blessings. Perqafime!❤️?

A photo posted by Argjentina Ramosaj (@argjentinaramosaj) on Dec 31, 2016 at 2:08pm PST

Gezuar te gjitheve ,le te jete nje vit me i mire per kedo ❤❤

A photo posted by SunWellnessCenter (@xhemi.shehu) on Dec 31, 2016 at 4:35am PST

G'zuar t'gjith've ?

A photo posted by ART ABAZI (@art_abazi) on Dec 31, 2016 at 2:19pm PST

Qofshi Gezuar Gjithmone❤

A photo posted by Arbana Osmani (@arbanao) on Dec 31, 2016 at 4:00am PST

?????New Years Eve ?????

A photo posted by Era Istrefi (@strefie) on Dec 28, 2016 at 7:48am PST

And I'm finally ready to close all these chapters of 2016. Last chapter of this year. Ready to start a new book…. 2017 Me shume dashuri, lufte, lot dhe gezime jam gati te mbyll cdo kapitull te vitit 2016. Si asnjehere tjeter jam gati per vitin 2017 Me e pjekur, me e forte per te perballuar humbje dhe me e gatshme per fitoret me e medha qe me presin. Jam e lumtur qe kam jetuar. Realisht kam jetuar ne cdo moment, kam dhene shpirt ne cdo gje qe kam prekur. Faleminderit cdo personi qe ka qene pjese ne jeten time. Kam marre mesime te vlefsheme, te cilat do me sherbejne gjate gjithe jetes. Me e rendesishmja: Kam mesuar te dua veten. Ashtu sikurse, te di si t'i ruaj njerezit e mi me te dashur dhe t'i mbaj gjithmone afer. No matter what!!! Sot ndihem e bekuar qe njerezit e mi me te dashur nder vite i kam afer. Mezi pres t'iu jap gjithmone dashuri ne cdo dite qe do te kaloje… Mezi pres te kalojme kujtime te bukura, te shijojme cdo lumturi dhe suksese bashke dhe t'i jemi prane njeri-tjetrit ne ditet me te veshira. Ne kete prag fund viti ndihem shume optimiste per ate qe do te vije. Ndiej aromen e fresket te vitit 2017 -es. Ndiej qe do jete nje nga vitet me te bukura te jetes time. Do te jete : 'Viti i ndryshimit', me pelqen ta quaj keshtu. ✨ Faleminderit Zotit qe sot gezojme shendet te plot, qe jetojme dhe jemi me te forte! Shpresoj qe edhe per ju miqt e mi, te jete nje vit i mbushur me dashuri dhe suksese. Mbi te gjitha, uroj per ju dhe te dashurit tuaj, shendet te plote dhe jete te lumtur! Faleminderit per mbeshtetjen e madhe qe me keni dhene. Viti qe po leme pas nuk ka qene vit i lehte per mua.. Por, ndonjehere me keto ulje-ngritje ne kuptojme, se cfare eshte me e rendesishme per ne, ne te vertete. Premtoj, qe sdo i'a lejoje ne vetes te shkeputem nga pasioni im me i madh: Muzika. Duke shpresuar ne besnikerine dhe mbeshtetjen tuaj si asnjehere tjeter. Ju Faleminderit! Sinqerisht me shume dashuri. Beatrix ?

A photo posted by Beatrix Ramosaj (@beatrixramosaj) on Dec 31, 2016 at 1:10pm PST

Nje gezuar per paqen, per harmonine e per lumturine te shumekerkuar.

A photo posted by Evi Reçi (@evireci) on Dec 31, 2016 at 12:50pm PST

Goodbye 2016 !!!!!

A photo posted by G4SHi (@g4shi) on Dec 31, 2016 at 7:36am PST

Thanks to 2016 ?? @diez_production ??

A photo posted by ▪️B L E T A (@bletabrovina) on Dec 31, 2016 at 7:34am PST

#2017 ?

A photo posted by Gjira (@gjirakajtazi) on Dec 31, 2016 at 1:22pm PST

Happy new year 2017 #tarikediz #ryvadresses #fashion #fashionblog #stylish #dresses #beautiful #instagood #????

A photo posted by Ryva Kajtazi (@ryva_dresses) on Dec 31, 2016 at 8:25am PST

Gezuar 2017 ???? #tetova #baron ????? @armendramadani

A photo posted by Big Mama (@bigitos) on Dec 31, 2016 at 10:27am PST

Fantastik publiku sonte??? #sheshinenetereza

A photo posted by Marina Vjollca (@marina_vjollca) on Dec 31, 2016 at 2:18pm PST

Gzuar ?

A photo posted by Yllka Kuqi Artist (@yllkakuqi) on Dec 31, 2016 at 2:05pm PST

A photo posted by Eli Fara (@elifaramari) on Dec 31, 2016 at 1:25pm PST

31.12.2016

A photo posted by Jonida Maliqi (@jonidamaliqi) on Dec 31, 2016 at 10:21am PST

HAPPY NEW YEAR from Dubai!?❤️ #bottlesup#2017

A photo posted by D A F I N A (@dafina_kastrati) on Dec 31, 2016 at 1:28pm PST

????

A photo posted by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on Dec 31, 2016 at 12:32pm PST

?

A photo posted by Actress (@lindajarani) on Dec 31, 2016 at 11:31am PST

2017 im coming,and im still hungry, u better be ready… ???????? happy nu year

A photo posted by MAJK / Kastriot Rexha (@majkaveli) on Dec 31, 2016 at 8:09am PST

Të dashur Gëzuar për këtë vit që po hyjmë 2017. Dasht Zoti të presim vite shumë më të mira ?

A photo posted by albanmehmetiofficial (@albanmehmetiofficial) on Dec 31, 2016 at 2:01pm PST

Miqt e mi te dashur , ju uroj nje vit te mbare , paçit shendetin dhe dashurine ne 2017 ?? Perqafime nga Une !

A photo posted by Leonora Jakupi (@leonorajakupi) on Dec 31, 2016 at 10:52am PST

GEZUAR 2017 ????????Ju uroj nji vit plot Buzeqeshje,Pozitivitet,Dhe qetesi shpirterore ??☝?️

A photo posted by Ciljeta Xhilaga (@ciljetaxhilaga) on Dec 31, 2016 at 9:25am PST

A photo posted by Ledina Celo (@ledinacelo) on Dec 31, 2016 at 10:08am PST

Happy New Year??2017?

A photo posted by Fjolla Morina – Official IG (@fjolla.morina) on Dec 31, 2016 at 11:33am PST

Happy New Year❤️ God bless you all!

A photo posted by Arilena Ara (@arilenaaraa) on Dec 31, 2016 at 1:41pm PST

Viti 2017 sjell plot surpriza te reja per mua… Njera prej tyre eshte edhe programi im I ri #memarizen ? Ndiqeni tani ne Scann Tv…

A photo posted by Albanian /singer / songwriter (@ikonomimariza) on Dec 31, 2016 at 12:24pm PST

Gezuar Vitin e Ri per te gjithe ju, shume fat, dashuri dhe mbi te gjitha shendet ?????

A photo posted by Miss Kosova 2006? (@gashibesa) on Dec 31, 2016 at 1:11pm PST

I want to take the time to wish every one of you a HAPPY NEW YEAR IN 2017! I pray that we all start 2017 in great health, with our loved ones, with grattitude for all of our blessings, and with a lot of happiness and excitement for 2017! When we feel Grateful, Blessings pour upon us in ways we have never imagined before! No dream is too big for it to be impossible! In 2017, we show them we are bigger than our dreams and we can accomplish them all with grace and power!⭐️??! I pray that every soul in the world is happy, No child is hungry, and we all unite and love one another no matter where you are from or what your background is… LET THE UNIVERSAL LOVE UNITE US ALL ???? ♥️♥️ I love you all and I am humbly grateful for your endless support, from the first moment I stepped on a stage and introduced my self and shared my dreams with the world! Happy new year and blessings be upon you and your loved ones ✨✨✨???????? www.instagram.com/Linditaworld www.LinditaMusic.com

A photo posted by LINDITA HALIMI (@linditaworld) on Dec 31, 2016 at 7:52am PST

https://www.instagram.com/p/BOsM-uiD_YtwKd9HhWaRdi3VPoUgBBpo0f9MeQ0/?taken-by=ertilakoka

a s'mujte hala, a?

A video posted by Genc Salihu (@6enc) on Dec 31, 2016 at 11:44am PST

https://www.instagram.com/p/BOsVpD7g03tmfnkRE7LReu51rsV7vwFSwHm1UA0/?taken-by=kushtrimqerimi

GEZUAR 2017? Edona- Doa- Nur

A photo posted by Edona Llalloshi (@edonallalloshi) on Dec 31, 2016 at 11:17am PST

HAPPY HAPPY HAPPY

A photo posted by mc beka (@mc_beka) on Dec 31, 2016 at 8:26am PST

A video posted by MimozaShkodra (@mimozashkodra) on Dec 31, 2016 at 12:47pm PST

GEZUAR 2017❤️

A video posted by Digitalb&Supersport Albania (@ildabejleri) on Dec 31, 2016 at 11:08am PST

HAPPY NEW YEAR ? ❤️❤️

A photo posted by Robin_Krasniqi (@robin_krasniqi) on Dec 31, 2016 at 9:49am PST

Gezuar?@agnesabehluli ?

A video posted by Gresa Behluli (@gressabehluli) on Dec 31, 2016 at 12:55pm PST

Miq te dashur ne emrin tim dhe te familjes sime ju uroj vitin e ri 2017 ,uroj qe shendeti, dashuria dhe suksesi te jete me ju ?❤️ #gzuar

A photo posted by Shyhrete Behluli Official (@shyhrete_behluli) on Dec 31, 2016 at 8:32am PST