LAJMI I FUNDIT:

U përplasën verbalisht në fitoren ndaj Realit – Guardiola tregon se çfarë do ndodhë me De Bruynen

U përplasën verbalisht në fitoren ndaj Realit – Guardiola tregon se çfarë do ndodhë me De Bruynen

Pep Guardiola ka këmbëngulur se ai nuk kishte asnjë problem me Kevin De Bruynen, duke i thënë atij të “heshte” gjatë fitores së Manchester City ndaj Real Madridit.

Reklama

Belgu u kap në kamera duke i bërtitur spanjollit, pasi trajneri i Cityt e udhëzoi atë nga ana e tij që të “kalonte topin”. Ky incident ndodhi gjatë fitores jashtëzakonisht mbresëlënëse të Cityt 4-0 ndaj Realit në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve të mërkurën mbrëma.

Klipi i përplasjes verbale u bë viral në mediat sociale, me disa spekulime se mund të ketë një problem mes strategut të Man City dhe mesfushorit. Por, duke folur para ndeshjes së Cityt kundër Chelseat të dielën, kur ata mund të sigurojnë titullin e Ligës Premier në rast të fitores, Guardiola shpjegoi pse ai inkurajon De Bruynen të jetë i zëshëm në fushë.

Kevin De Bruyne

“Debati me Kevinin, më pëlqen”, deklaroi ai. “Ne i bërtasim njëri-tjetrit. Më pëlqen. Ndonjëherë është pak e sheshtë, më pëlqen kjo energji”.

“Nuk është hera e parë, nuk e shihni, por ai më bërtet në stërvitje. Kjo është ajo që na duhet. Pas kësaj ai bëhet më i mirë. (Ilkay) Gundo(gan) humbi topin, Kevin gjithashtu, nuk na duhej kjo në lojë. Në pjesën e parë fola për kontrollin e lojës, i lëshoja dhe i ktheja”.

“Mbylle, hesht” – momenti kur De Bruyne debatoi ashpër me Guardiolën gjatë ndeshjes
Lexo po ashtu “Mbylle, hesht” – momenti kur De Bruyne debatoi ashpër me Guardiolën gjatë ndeshjes

“Kevin qëndron i qetë dhe bën një asistim të jashtëzakonshëm. Jack (Grealish) bëri të kundërtën, ai mund të vraponte, por ndihmon ekipin dhe bashkohet me pasimet. Është futboll, ne mund ta bëjmë. Këto gjëra duhet të ndodhin që të jenë konkurruese”, ka shtuar më tej ai.

City pret Chelsean të dielën në Ligën Premier, kur mund të ngrejë trofeun, para finales së FA Cup kundër Manchester United më 3 qershor dhe finales së Ligës së Kampionëve më 10 qershor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori