LAJMI I FUNDIT:

Me tri fjalë – Klopp i përgjigjet tifozit se kush do ta fitojë titullin e Ligës Premier këtë sezon

Me tri fjalë – Klopp i përgjigjet tifozit se kush do ta fitojë titullin e Ligës Premier këtë sezon

Jurgen Klopp e ka bërë të qartë mendimin e tij për garën për titull në Ligën Premier pasi u pyet nga një tifoz i Arsenalit se kush dëshiron të fitojë.

Reklama

Liverpool zvogëloi shanset e Gunners për ta mbyllur sezonin si kampion pasi mbajti liderët e ligës në një barazim 2-2 në Anfield të dielën.

Arsenali tani është vetëm gjashtë pikë përpara sfiduesit për titull, Manchester City, i cili ka luajtur një ndeshje më pak – me dy skuadrat që do të takohen në Etihad më 26 prill.

Përplasje brutale mes Granit Xhakës dhe Trent Alexander-Arnold
Lexo po ashtu Përplasje brutale mes Granit Xhakës dhe Trent Alexander-Arnold

Pas barazimit me Liverpool, mbështetësi i Arsenalit dhe prezantuesi i AFTV, Cecil Jee Thomas iu afrua Kloppit, i cili po fliste me tifozët jashtë Anfield, ndërsa ishte ulur në makinën e tij.

“Do të dëshironit të na shihni të fitojmë ligën, Arsenalin, apo jo?”, e pyeti Thomas trajnerin gjerman, derisa ky i fundit qeshi.

Alexander-Arnold zbulon se çfarë çoi në përplasjen e ashpër me Granit Xhakën
Lexo po ashtu Alexander-Arnold zbulon se çfarë çoi në përplasjen e ashpër me Granit Xhakën

“Ekipi më i mirë”, u përgjigj Klopp.

Pasi shtrëngoi duart me trajnerin e Liverpoolit, Thomas qeshi me themeluesin e AFTV Robbie Lyle, i cili u përgjigj: “Ai po flet për ne!”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori