LAJMI I FUNDIT:

“Tracker” po bëhet seriali më i ndjekur në ShBA: Me 19 milionë shikues për episod, ka thyer rekordin e “Desperate Housewives”

“Tracker” po bëhet seriali më i ndjekur në ShBA: Me 19 milionë shikues për episod, ka thyer rekordin e “Desperate Housewives”

Së fundmi është publikuar një listë me përmbajtjet televizive më të ndjekura në ShBA, dhe është interesant fakti se seriali më i ndjekur është një prodhim për të cilin pak njerëz jashtë këtij vendi kanë dëgjuar.

Bëhet fjalë për serialin “Tracker”, i cili kishte deri në 19 milionë shikues për episod.

Publiku televiziv në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e ndoqi shumë këtë sezon “Tracker”. Drama e re e CBS me Justin Hartley ishte seriali argëtues më i ndjekur i sezonit televiziv 2023-24.


Sipas rrjetit Eye, është hera e parë që një serial televiziv renditet si emisioni numër një në sezonin e tij të parë që nga premiera e “Survivor” si fenomen i menjëhershëm në vitin 2000.

Është një serial aksion i krijuar nga Ben H. Winters bazuar në romanin e vitit 2019 “The Never Game” nga Jeffery Deaver. Në serial luajnë Justin Hartley në rolin e Colter Shaw, një mbijetues dhe gjurmues i aftë që siguron jetesën duke ndihmuar policinë dhe qytetarët në këmbim të parave të shpërblimit. Hartleyt i bashkohen aktorët kryesorë Robin Weigert, Abby McEnany, Eric Grise dhe Fiona Rene.

“Tracker” u ndihmua nga premiera e tij në shkurt pas Super Bowl, e cila i dha një rritje të madhe shikueshmërie. Sipas CBS, “Tracker” është seriali i ri më i shikuar që nga “Desperate Housewives (Shtëpiaket e Dëshpëruara)” në sezonin televiziv 2004-05. Për shtatë episodet e tij të para, seriali kishte mesatarisht 19 milionë shikues nëpër platforma të shumta gjatë transmetimit dhe transmetimit gjatë një periudhe 35-ditore.

Një sezon i dytë u njoftua në mars 2024. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Standarde joreale të trupit” – Kylie Jenner kritikohet për dukjen në fotografitë e publikuara

“Standarde joreale të trupit” – Kylie Jenner kritikohet për dukjen në fotografitë e publikuara

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina

"Sepse Bana's të ban mirë", Arbana Osmani sjell sipërmarrjen e saj në Prishtinë: Radhën e ka rikthimi në ekran

Butrint Avdyli
Nelly Furtado rikthehet në skenë teksa pozon ‘topless’, në kopertinën për albumin e ardhshëm “7”

Nelly Furtado rikthehet në skenë teksa pozon ‘topless’, në kopertinën për albumin e ardhshëm “7”

Magazina
U kritikua se u martua me tuta, Portieri i Real Madridit Andriy Lunin, tregon pse bëri një gjë të tillë

U kritikua se u martua me tuta, Portieri i Real Madridit Andriy Lunin, tregon pse bëri një gjë të tillë

Magazina
Winona Ryder thotë se ajo kishte veshur fustanin e Met Gala të Kendall Jenner 2024 në vitin 1999 - pasi modelja pretendoi se ishte e para

Winona Ryder thotë se ajo kishte veshur fustanin e Met Gala të Kendall Jenner 2024 në vitin 1999 - pasi modelja pretendoi se ishte e para

Magazina
Kalo në kategori