LAJMI I FUNDIT:

Tottenhami pranon ta shesë Harry Kane, por vetëm me një kusht

Tottenhami pranon ta shesë Harry Kane, por vetëm me një kusht

Tottenhami është i gatshëm të shesë Harry Kane këtë verë.

Reklama

The Times thotë se Spurs dëshirojnë një pagesë paraprake prej 115 milionë eurosh nga skuadra që i do shërbimet e anglezit.

Manchester United është një destinacion i mundshëm për Kane, por Spurs janë të etur që të mos i shesin një rivali vendas.

Unitedi i do shërbimet e tij nga sezoni i ardhshëm, por Tottenhami kërkon shumë para për Harry Kane
Lexo po ashtu Unitedi i do shërbimet e tij nga sezoni i ardhshëm, por Tottenhami kërkon shumë para për Harry Kane

Klubi i Londrës veriore shpreson se refuzimi i një oferte të përbërë nga këste do të pengojë United nga ndjekja e një lëvizjeje për sulmuesin.

Kane ka pak më shumë se një vit të mbetur në kontratën e tij aktuale me Tottenhamin.

Këta të fundit janë të vetëdijshëm se United nuk dëshiron të përfshihet në negociata të gjata pasi mund të vonojë planet e tyre për të përmirësuar sulmin e Erik ten Hag.

Tottenham nuk do shitjen e Harry Kane në Ligën Premier
Lexo po ashtu Tottenham nuk do shitjen e Harry Kane në Ligën Premier

Në vitin 2021 Tottenham refuzoi një ofertë me vlerë 95 milionë euro, duke u rritur në 110 milionë euro për Kane.

Bayern Munich dhe Real Madrid gjithashtu janë lidhur me një lëvizje për kapitenin e Anglisë.

Megjithatë, Tottenham mendon se Kane do të dëshironte të qëndronte në Angli dhe të thyente rekordin e Alan Shearer prej 260 golave ​​në Ligën Premier, derisa aktualisht ka 204 sosh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori