LAJMI I FUNDIT:

Tifozët ‘mirëpresin’ Amrabat në Barcelonë pasi ky i fundit publikoi disa foto në rrjetet sociale

Tifozët ‘mirëpresin’ Amrabat në Barcelonë pasi ky i fundit publikoi disa foto në rrjetet sociale

Qindra tifozë të Barcelonës po komentojnë postimin e fundit të Sofyan Amrabat në Instagram, duke e mirëpritur atë në klub, por Fiorentina nuk është e gatshme ta shesë.

Gjigantët e La Ligës kanë bërë një ofertë për të nënshkruar me reprezentuesin maroken si huazim me opsion blerjeje.

Ish-mesfushori i Hellas Verona nuk u stërvit mëngjesin e sotëm dhe dukej se po kërkonte një transferim në Nou Camp përmes tregimeve të tij në Instagram.


Qindra tifozë të Barcelonës kanë ndërhyrë, duke i kërkuar Amrabat që t’i bashkohet klubit në rrjetet sociale. Shumë prej tyre kanë komentuar në postimin e tij të fundit në Instagram, duke shkruar ‘ju lutem, ejani në Barcelonë’ dhe madje kishte edhe komente ‘mirë se erdhe në Barcelonë’.

Megjithatë, Viola nuk janë të gatshëm të shesin yllin e tyre në ditën e fundit, veçanërisht sipas kushteve të Barcelonës.

Fiorentina refuzoi ofertën e Barcelonës për Amrabat, lojtari merr një vendim drastik
Lexo po ashtu Fiorentina refuzoi ofertën e Barcelonës për Amrabat, lojtari merr një vendim drastik

Kontrata e Amrabat në Stadio Artemio Franchi skadon në qershor 2024, por Fiorentina ka një klauzolë për të zgjatur kontratën e tij me klubin edhe për një sezon.

26-vjeçari iu bashkua Fiorentinës nga Hellas Verona për 20 milionë euro, duke përfshirë bonuset në vitin 2020 dhe ka shënuar një gol në 79 paraqitje me toskanët./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

La Liga
Kalo në kategori