LAJMI I FUNDIT:

Fiorentina refuzoi ofertën e Barcelonës për Amrabat, lojtari merr një vendim drastik

Fiorentina refuzoi ofertën e Barcelonës për Amrabat, lojtari merr një vendim drastik

Futbollisti maroken Sofyan Amrabat nuk është paraqitur sot në stërvitjen e Fiorentinës, pasi ky klub ka refuzuar ofertën e Barcelonës për mesfushorin.

Dje, Barcelona dërgoi një ofertë prej tre milionë eurosh për një huazim deri në fund të sezonit, me mundësinë e blerjes së kontratës së marokenit për 37 milionë euro, që do të sillte përfundimisht një dëmshpërblim prej 40 milionë eurosh.


Sidoqoftë, Fiorentina nuk e pranoi ofertën dhe Amrabat, refuzoi të dilte në stërvitje dhe kështu iu dërgoi mesazh të qartë drejtuesve se çfarë mendon për refuzimin e ofertës nga ana e tyre.

Amrabat luajti një Botëror fantastik në Katar dhe ishte lojtari më i mirë i përzgjedhjes marokene, e cila bëri një sukses historik dhe arriti në gjysmëfinale të përzgjedhjeve më të mira botërore.

Dita e fundit e afatit kalimtar ‘Janar 2023’
Lexo po ashtu Dita e fundit e afatit kalimtar ‘Janar 2023’

Por në fund ata nuk arritën të fitojnë një medalje dhe pasi humbën nga Franca në gjysmëfinale humbën përballë Kroacisë për vendin e tretë.

Edhe atëherë, ishte e qartë se Amrabat do të ishte i kërkuar në pothuajse të gjitha klubet kryesore evropiane dhe oferta e Barcelonës është vetëm një tregues se paraqitjet e tij fantastike nuk kaluan pa u vënë re dhe se çmimi i tij është rritur në mënyrë drastike. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën

Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën "Minatori" - theren dy persona

Sport
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Premier League
Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Bundesliga
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori