LAJMI I FUNDIT:

Statistikat pas xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Statistikat pas xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës në basketboll
(Foto: Shqipron Berisha/basketbolli.com)

Në fundjavë u zhvillua xhiroja e 18-të e Art Motion Superligës, ku të gjitha skuadrat vendase shënuan fitore.

Skuadra me efektshmërinë më të lartë në Superligë është Trepça, me 1.925 pikë pas 18 ndeshjeve.

Skuadra me mesataren më të lartë të pikëve është Prizreni 16 me 96.31 për ndeshje, e pasuar nga Peja me 90.64 dhe Trepça me 88.67.

Kërcime më së shumti ka Rahoveci. Vreshtarët kanë mesatare prej 43.31 për ndeshje, Prizreni 16 me 42.85 dhe Bashkimi me 42.28.

Më së shumti asistime për ndeshje ka Prizreni 16 me 22.92 për ndeshje, duke u pasuat nga Sigal Prishtina me 22.83 për ndeshje dhe Rahoveci me 22.31.

Sa i përket topave të vjedhur prin Golden Eagle Ylli me 9.14 për ndeshje, Sigal Prishtina me nëntë dhe Drita me 8.89.

Mitrovicasit prijnë edhe me bllokada, me mesatare prej 3.39 për ndeshje, Rahoveci me 2.85 dhe Prizreni 16 me 2.69.


Në trend Sport

Më shumë
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ligat tjera
Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori