LAJMI I FUNDIT:

Spektakël rezultatesh në NBA: LA Lakers fitojnë në frymën e fundit ndaj Grizzlies, zhgënjejnë Clippers

Spektakël rezultatesh në NBA: LA Lakers fitojnë në frymën e fundit ndaj Grizzlies, zhgënjejnë  Clippers

Një tjetër xhiro me shumë spektakël ka përfunduar në NBA, e kësaj radhe kishte diferencë të ngushtë në rezultate.

Reklama

Los Angeles Lakers ka triumfuar me shumë mund ndaj Memphis Grizzlies, duke triumfuar me 94-92.

Me diferencë të ngushtë pikësh ka fituar edhe San Antonio Spurs që mposhti me vetëm tri pikë dallim 116-113 Los Angeles Clippers.

Në diferencë prej tre [pikësh ka fituar edhe Chicago Bulls që triumfoi ndaj Portland Trail Blazers, 111-108.

Fitore më bindëse ka marrë Brooklyn Nets që arriti të mposhtë Utah Jazzin me 130-96, duke triumfuar në tre çereke, pasi të dytin e kishte humbur 30-28.

Denver Nuggets po ashtu nuk vuajti shumë në triumfin e tyre ndaj Minnesota Timberwolves, që morën fitoren në 123-116. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori