LAJMI I FUNDIT:

Skena të dhunshme në derbin mes Ajaxit dhe Feyenoordit – policia ndoqi me kuaj tifozët vendas

Skena të dhunshme në derbin mes Ajaxit dhe Feyenoordit – policia ndoqi me kuaj tifozët vendas
Reklama

Derbi mes Ajax dhe Feyenoord u pezullua me disa sjellje shqetësuese gjatë ndeshjes, derisa u dashtë që ajo të ndërpritej në mënyrë permanente.

Pas vetëm 55 minutash të ndeshjes së Eredivisie, arbitri vendosi të ndërpresë lojën mes zemërimit të tifozëve vendas.


Ajax, i cili është 36 herë kampion i Holandës, ka dhuruar një fillim të tmerrshëm të sezonit, duke marrë vetëm një fitore nga katër paraqitje në ligë.

Ata pritën rivalët Feyenoord të dielën në De Klassieker në Johan Cruyff Arena, por ishin duke humbur 3-0 para pjesës së dytë.

Një dopietë nga Santiago Gimenez dhe goditja e Igor Paixao ishin të mjaftueshme për t’i çuar mysafirët e pamposhtur në një epërsi komanduese.

Ndeshja fillimisht u ndërpre para pjesës së parë pasi fishekzjarrët u hodhën në fushë.

Më pas loja rifilloi dhe pas dhjetë minutash pushimi, të dyja palët shkuan në zhveshtore.

Megjithatë, e njëjta gjë ndodhi sërish dhe ndeshja u pezullua zyrtarisht.

Videot në mediat sociale treguan më pas disa tifozë që thyenin gjithçka çfarë kishin përpara në shenjë proteste.

Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë me derbin, e që ka mundësi që tri pikë të shkojnë te Feyenoordi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Premier League
Futbolli drejt një humnere: Si do ta shpëtonin amerikanët sportin më të madh në botë - renditen të gjitha mundësitë

Futbolli drejt një humnere: Si do ta shpëtonin amerikanët sportin më të madh në botë - renditen të gjitha mundësitë

Ndërkombëtare
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Romak Zeqiri
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori