LAJMI I FUNDIT:

Skena e çuditshme në Bundesliga, një tifoz u bë gjyqtar pas lëndimit të kryesorit

Skena e çuditshme në Bundesliga, një tifoz u bë gjyqtar pas lëndimit të kryesorit

Një skenë e çuditshme ka ndodhur në ndeshjen e xhiros së 19-të të Bundesligës ndërmjet Wolfsburgut dhe Kolnit teksa një nga tifozët në tribunë ishte i angazhuar në cilësinë e gjyqtarit të katërt.

Gjegjësisht, gjatë një ndërhyrjeje, futbollisti i Kolnit, Max Finkgrafe, qëlloi brutalisht me top në kokë gjyqtarin anësorë Thorben Siewer.

Siewer nuk mundi të vazhdonte ndeshjen, kështu që ai u zëvendësua nga gjyqtari i katërt Nicolas Winter dhe duke qenë se ndeshja nuk mund të vazhdonte pa gjyqtarin e katërt, spikeri zyrtar mori leje nga delegatët për të bërë një kërkesë në altoparlant për të gjetur një të kualifikuar.


Gjyqtari në Bundesliga nokautohet pas një gjuajtje me top, nuk mund ta vazhdojë ndeshjen dhe u desh të zëvendësohej
Lexo po ashtu Gjyqtari në Bundesliga nokautohet pas një gjuajtje me top, nuk mund ta vazhdojë ndeshjen dhe u desh të zëvendësohej

Rolin e gjyqtarit të katërt e mori Tobias Krull, 32-vjeçari që ishte në tribunë dhe që është portieri i MTV Gifhorn, një klub vendas që garon në kategorinë e gjashtë të futbollit gjerman.

Më pas Krull u vesh me uniformën e arbitrit dhe qëndroi pranë vijës së kontaktit dhe kreu funksionin e arbitrit të katërt deri në fund të ndeshjes.

Ai në fund të ndeshjes u përgëzua nga gjyqtarët për punën e bërë, por edhe nga futbollistët dhe stafi teknik i të dyja skuadrave.

Ndeshja mes Wolfsburgut dhe Kolnit përfundoi me rezultat 1:1 pasi zgjati më shumë se dy orë nga fillimi i saj deri në fund. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori