LAJMI I FUNDIT:

Gjyqtari në Bundesliga nokautohet pas një gjuajtje me top, nuk mund ta vazhdojë ndeshjen dhe u desh të zëvendësohej

Gjyqtari në Bundesliga nokautohet pas një gjuajtje me top, nuk mund ta vazhdojë ndeshjen dhe u desh të zëvendësohej

Ndeshja mes Wolfsburgut dhe Kolnit në kuadër të xhiros së 19-të të Bundesligës është ndërprerë pasi gjyqtari ndihmës Thorben Siewer ka mbetur i shtrirë dhe i pa lëvizshëm.

Thorben Siewber mbeti i shtrirë në tokë, pasi u godit fuqishëm në kokë me top nga Max Finkgrafe i Koln.

Atij iu dha ndihma mjekësore, por dukej se situata nuk ishte aspak e mirë dhe takimi u ndërpre derisa iu dha ndihma.


Pak më vonë ndeshja rifilloi dhe pushimi zgjati plot shtatë minuta. Rezultati aktual është 1:1 pas pjesës së parë, ndërsa ndeshja u zgjatë për 15 minuta pasi u desh të kompensohet koha e mbetur.

Shtojmë se gjyqtari Siewber edhe pse mori ndihmën e nevojshme mjekësore, nuk mundi të vazhdonte ndeshjen, ndaj u zëvendësua nga gjyqtari i katërt i ndeshjes, Nicolas Winter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Man Cityt 'ëndërron' të bashkohet me Mbappen në Real Madrid

Ylli i Man Cityt 'ëndërron' të bashkohet me Mbappen në Real Madrid

Ndërkombëtare
Eriksson emëron dy zgjedhjet e tij kryesore për të zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Eriksson emëron dy zgjedhjet e tij kryesore për të zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Agjenti i Lamine Yamal kërkon rritje page për adoleshentin - zbulohet qëndrimi i Barcelonës

Agjenti i Lamine Yamal kërkon rritje page për adoleshentin - zbulohet qëndrimi i Barcelonës

La Liga
Ylli i Real Madridit do të thyejë rekordin 58-vjeçar të klubit këtë sezon, askush nuk mendoi se ishte e mundur

Ylli i Real Madridit do të thyejë rekordin 58-vjeçar të klubit këtë sezon, askush nuk mendoi se ishte e mundur

La Liga
Askush nuk e mendoi, një emër shokues hedh kandidaturën për t'u bërë trajneri i ardhshëm i Anglisë

Askush nuk e mendoi, një emër shokues hedh kandidaturën për t'u bërë trajneri i ardhshëm i Anglisë

Përfaqësueset
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

Premier League
Kalo në kategori