LAJMI I FUNDIT:

Simeone vlerëson shumë Interin: Është skuadra më në formë në Evropë

Simeone vlerëson shumë Interin: Është skuadra më në formë në Evropë

Inter dhe Atletico Madrid këtë javë do të përballen në kuadër të 1/8 së finalen në Ligën e Kampionëve, ku pritet të jetë një ndeshje e zjarrtë.

Do të jetë një ndeshje fantastike pasi bëhet fjalë për dy skuadra të forta që janë pretendentë edhe për të shkuar shumë më lartë.

Diego Simeone do të rikthehet në Giuseppe Meazza, por kësaj radhe si trajner dhe si kundërshtar i Interit, klub me të cilin ka luajtur argjentinasi.


Zbulohen fjalët që Simeone i tha Modricit në derbin e Madridit, kroati i mori me sportivitet dhe vetëm qeshi
Lexo po ashtu Zbulohen fjalët që Simeone i tha Modricit në derbin e Madridit, kroati i mori me sportivitet dhe vetëm qeshi

Tekniku argjentinas foli me superlativa për zikaltrit, duke evidentuar ecurinë fantastike të tyre këtë sezon, teksa nuk ngurroi të lavdërojë edhe dy prej futbollistëve të Simone Inzgahit.

“Interi është skuadra më në formë e momentit në Evropë dhe jo më kot ka fituar Superkupën e kryeson me meritë renditjen në Serinë A”.

Simeone lavdëron Real Madridin dhe presidentin Florentino Perez
Lexo po ashtu Simeone lavdëron Real Madridin dhe presidentin Florentino Perez

“Luajnë përmendësh me njëri-tjetrin dhe kjo falë punës së shkëlqyer që ka bërë Simone Inzaghi. Pastaj kanë dy mbrojtës krahu si Pavard e Bastoni, që përveç fazës mbrojtëse, marrin pjesë edhe më sulm, pasi kanë cilësi të mëdha teknike”, u shpreh Simeone.

Inter dhe Atletico Madrid përballen të martën mbrëma me fillim nga ora 21:00 në Giuseppe Meazza në ndeshjen e parë të 1/8 së finales. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori