Kur keni menduar se i kanë parë të gjitha në sportin e arteve marciale, MMA në Brazil ka organizuar një meç të çmendur në mbrëmjen e kaluar.

Celso kundër Savio ishte sjellë si në luftë mitike në mes të Davidit dhe Goliathit në eventin e 31-të të Favela Combat, por që gjatësia mes këtyre dy të parëve ishte shumë e dallueshme.

Slavio që është i gjatë një metër e 60 centimetra, kishte punë me Celson që kalonte gjatësinë mbi dy metra e gjysmë.

Boksieri shtatlartë kishte mungesë të kondicionit dhe përgatitjes fizike, për t’u mposhtur në luftimin që zgjati për afro 25 minuta. /Telegrafi/