LAJMI I FUNDIT:

Shakira thotë se e sheh lumturinë si një “luks” dhe nuk është e bindur se është për të gjithë

Shakira thotë se e sheh lumturinë si një “luks” dhe nuk është e bindur se është për të gjithë
Reklama

Shakira foli për jetën e saj pas ndarjes me futbollistin Gerard Pique, në një intervistë për “Billboard” të enjten.

Këngëtarja foli sinqerisht për vështirësitë e saj në karrierën e saj muzikore si nënë beqare që punonte me dy fëmijë. Pavarësisht se pa një rigjallërim të karrierës së saj muzikore, 46-vjeçarja e pati të vështirë të përgjigjej kur u pyet nëse ishte e lumtur, shkruan Insider.


“Është një pyetje shumë e shkurtë për një përgjigje shumë të gjatë”, tha Shakira për “Billboard”. “Unë nuk mendoj se të gjithë kanë akses në lumturi. Është e rezervuar për një numër shumë të përzgjedhur njerëzish dhe nuk mund të them se jam pjesë e klubit në këtë moment.”

Foto: Shakira/Instagram

Në fillim të këtij muaji, këngëtarja mori çmimin “Video Vanguard” në “MTV Video Music Awards 2023”, duke e bërë atë artisten e parë të Amerikës së Jugut që fitoi këtë nder, sipas “E Online”.

Ajo është gjithashtu ndër të nominuarat kryesore për çmimet e ardhshme “Latine Grammy 2023”, sipas “E Online”.

Foto: Shakira/Instagram

Edhe pse Shakira pranon se ka arritur të derdhë emocionet e saj në muzikën e saj dhe gjatë rrugës të thyejë rekorde të shumta botërore “Guinness”, ajo shton se “asgjë nuk mund të kompensojë dhimbjen e shkatërrimit të një familjeje”.

“Sigurisht, duhet të vazhdoj për hir të fëmijëve të mi, ky është motivimi im më i madh”, tha Shakira për “Billboard”. “Por ëndrra ime më e madhe, më shumë se mbledhja e albumeve “Platinum” dhe “Grammy”, ishte të rrisja djemtë e mi me babain e tyre. T’i kapërcej pengesat dhe të plakemi së bashku. E di që nuk po e marr këtë tani.”

“Prej andej, muzika ime gjithashtu ka marrë një fluturim të ri, dhe mendoj se kjo është mënyra se si jeta kompenson. Ju zbrisni në njërën anë dhe ngriteni në anën tjetër. Është matematikë e pastër,” tha Shakira për “Billboard”. “Në jetën time të nëntë, do t’ju them se sa është totali.” /Telegrafi/

Foto: Shakira/Instagram
Foto: Shakira/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Magazina
Kush është shqiptari që qëndron prapa hiteve të Drake dhe shfaqjes së reperit me flamurin kuq e zi në klipin e “Polar Opposites”?

Kush është shqiptari që qëndron prapa hiteve të Drake dhe shfaqjes së reperit me flamurin kuq e zi në klipin e “Polar Opposites”?

Magazina
Linda Halimi: Më pëlqen kur një burrë ka energji të mirë, është atraktiv e të ngrehë si magnet

Linda Halimi: Më pëlqen kur një burrë ka energji të mirë, është atraktiv e të ngrehë si magnet

Magazina
Mediumi prestigjioz amerikan “Rolling Stone”: Drake feston Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë në videon “Polar Opposites”

Mediumi prestigjioz amerikan “Rolling Stone”: Drake feston Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë në videon “Polar Opposites”

Magazina
Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Kalo në kategori