0Shares

Në javën e 17-të të kampionatit italian, Serie A, ishin veteranët ata që lanë gjurmët e tyre, në dy ndeshje që markuan dhe ndryshimin kryesor në tabelë.

Interi i shkoi Lazios në Olimpico ku pësoi humbje dhe ku i jashtëzakonshëm u tregua Miroslav Klose, që përkundër moshës ishte i pakapshëm dhe tejet konkret.

Juventusi e shfrytëzoi gabimin e Interit dhe shënoi fitore me rezultat të thellë ndaj Atlantas, ku paraqitje mjeshtrore shfaqi Andrea Pirlo.

Fiorentina u tregua e pamëshirshme teksa Milani e festoi 113 vjetorin me një fitore të thellë ndaj Pescaras. Napoli pësoi humbje, duke bërë që Interi të qëndrojë në vendin e dytë në tabelë.

Formacioni më i mirë i javës së 17-të në Serie A:

Portier: Federico Marchetti (Lazio)

Mbrojtës: Portanova (Bologna), Chiellini (Juventus), Pasqual (Fiorentina).

Mesfushorët: Kone (Bologna), Pirlo (Juventus), Pizzaro (Fiorentina), Ilicic (Palermo).

Sulmuesit: Klose (Lazio), Toni (Fiorentina), Belfodil (Parma).


Marchetti
Portanova – Chiellini – Pasqual

Kone – Pirlo – Piazzaro – Iicic

Klose – Toni – Belfodil

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)