LAJMI I FUNDIT:

Rrahje masive në ndeshjen e NBA në sfidën mes Minnesotas dhe Orlando Magic, gjyqtarët përjashtojnë pesë basketbollistë

Rrahje masive në ndeshjen e NBA në sfidën mes Minnesotas dhe Orlando Magic, gjyqtarët përjashtojnë pesë basketbollistë

Një rrahje e madhe ka ndodhur në ndeshjen e zhvilluar në Target Center mes Minnesota Timberwolves dhe Orlando Magic.

Reklama

Gjithçka nisi një minutë para fundit të çerekut të tretë ku u përfshinë shumë basketbollistë.

Basketbollisti i vendasve, Austin Rivers shkoi për të goditur zëvendësuesin e mysafirëve Mo Bamba i cili dukej se ka provokuar atë nga banka rezervë.

Shumë basketbollistë u përfshinë në rrahje derisa pas disa minutave gjërat u qetësuan në parket.

Gjyqtarët e ndeshjes përjashtuan pesë basketbollistë, Rivers, Jaden McDaniels e Taurean Prince nga vendasit derisa Jalen Suggs e Mo Bamba nga mysafirët.

“Ky nuk është një moment i mirë për mua. Ndihem në siklet pasi jam më i moshuari në ekip dhe e konsideroj vetën si lider ose një nga drejtuesit e ekipit. Ishte një lojë e çuditshme dhe nuk mendoj se kjo ndihmoi aspak. Nuk më bën të ndihem mirë kjo që ndodhi”, ka thënë Rivers pas ndeshjes.

Rrahje masive ndodh shpesh të kemi në parketet e NBA-së, ndërsa kjo mes basketbollistëve të Minnesotas dhe Orlandos ka qenë ndër më të mëdhatë këtë edicion në elitën e basketbolli amerikan. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori