LAJMI I FUNDIT:

Roma refuzon ofertën nga Tottenhami, para plus një lojtar për Zaniolon

Roma refuzon ofertën nga Tottenhami, para plus një lojtar për Zaniolon

Antonio Conte dëshiron yllin italian Nicolo Zaniolo në Tottenham Hotspur, por raportohet se Roma refuzoi një ofertë prej 25 milionë funte apo rreth 30 milionë euro plus shërbimet e mbrojtësit Joe Rodon.

Reklama

E ardhmja e Zaniolos mbetet e paqartë, pasi kontrata e tij zgjat deri në qershor të vitit 2024 dhe Giallorossët po dëgjojnë ofertat, veçanërisht pasi Paulo Dybala u bashkua si lojtar i lirë.

Spurs thuhet se janë përpjekur të ofrojnë rreth 30 milionë euro plus shërbimet e qendërmbrojtësit uellsian, Rodon për Zaniolon.

Tottenham ka gati ofertën, para plus një futbollist për Zaniolon
Lexo po ashtu Tottenham ka gati ofertën, para plus një futbollist për Zaniolon

Megjithatë, Calciomercato.it pretendon se tashmë është refuzuar kjo ofertë nga Roma, e cila kërkon para të pastra të paktën 50 milionë euro në mënyrë që të ndahet me talentin e tyre.

Rodon është një produkt i akademisë së të rinjve të Swansea City, i cili u transferua në Tottenham në tetor të vitit 2020 për 12.1 milionë euro.

Juventusi është gjithashtu i interesuar për nënshkrimin e Zaniolos dhe ata gjithashtu hasën në telashe kur u përpiqeshin të negocionin një transferim me Romën.

Raportet kanë sugjeruar gjithashtu se 23-vjeçari nuk ka ende një qëllim real për t’u larguar nga Italia, kështu që nëse ai do të largohet nga Roma, duhet të jetë brenda Serie A. /Telegrafi/