LAJMI I FUNDIT:

Roma konfirmon Juan Jesusin, braziliani krenar që do të luajë për ‘Giallorosët’

Roma konfirmon Juan Jesusin, braziliani krenar që do të luajë për ‘Giallorosët’

Skuadra italiane Roma ka konfirmuar transferimin e mbrojtësit brazilian Juan Jesus.

25-vjeçari ka shkuar në Romë si huazim një vjeçar dhe klubi nga kryeqyteti italian ka të drejtën e blerjes për tetë milionë euro, pasi dy të tjera ka paguar për huazimin e tij.

Reklama

Pasi ka zhvilluar seancën stërvitore me Romën, Jesus ka folur për faqen zyrtare të klubit.

‘Luftë’ presidentësh në Romë, akuza të ndërsjellta nga Pallota e Lotito
Lexo po ashtu ‘Luftë’ presidentësh në Romë, akuza të ndërsjellta nga Pallota e Lotito

“Për mua është shumë e rëndësishme që kam ardhur në një klub të madh siç është Roma”.

“Jam krenar që jam pjesë e Romës dhe i lumtur me aventurën time të re në kryeqytet”.

“I premtoj tifozëve se do të jap më të mirën time për këtë fanellë”, deklaroi Juan Jesus që në Romë do ta bartë numrin pesë në fanellë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Serie A
La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga
Abazi konfirmon ankesën në FFK: Presim fitore në tavolinë

Abazi konfirmon ankesën në FFK: Presim fitore në tavolinë

Superliga
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Kalo në kategori