LAJMI I FUNDIT:

‘Luftë’ presidentësh në Romë, akuza të ndërsjellta nga Pallota e Lotito

‘Luftë’ presidentësh në Romë, akuza të ndërsjellta nga Pallota e Lotito

Presidenti Romës, James Pallotta i përgjigjet akuzave të Claudio Lotito, duke thënë se “Ai më bën të qesh, më vjen keq për tifozët e Lazios”.

Reklama

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito ka pohuar se drejtori sportiv i Romës, Walter Sabatini, duke punuar për Giallorossët, telefonoi trajnerin Marcelo Bielsa dhe dekurajoi atë që mos të vjen në Lazio.

Lotito gjithashtu ka folur me përçmim për legjendën e Romës, Francesco Totti, i cili thuhet se ishte i kënaqur nga dredhia e Bielsas.

Tare: Bielsa i 'çmendur', na dështoi marrëveshjen edhe me Ajetin
Lexo po ashtu Tare: Bielsa i 'çmendur', na dështoi marrëveshjen edhe me Ajetin

“Ka shumë pak për ta për të qeshur. Roma nuk jeni një klub dhe nuk keni të holla, ju do të shihni”, ka thënë Lotito.

Ndërsa, në të njëjtin mëngjes edhe presidenti i Romës, Pallotta lëshuar një deklaratë ku i ka goditur gjithashtu me fjalë.

“Unë e dua këtë djalë. Ai më bën të qesh. Por, unë ndjehem tmerrshëm për tifozët e Lazios, të cilët duhet të merren me këtë çdo ditë. Ata meritojnë më mirë”, deklaroi Pallota për një faqe të klubit romanist. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori