LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Interi arrijnë marrëveshje për mbrojtësin brazilian

Roma dhe Interi arrijnë marrëveshje për mbrojtësin brazilian

Sipas raporteve të gazetave italian, Roma dhe Interi rënë dakord për një marrëveshje të huazimit me detyrim për të blerë verën e ardhshme mbrojtësin Juan Jesus.

Reklama

Giallorossët janë në kërkim të një të qendërmbrojtësi të shpejt të anës së majtë dhe braziliani është shfaqur si një objektiv në ditët e fundit.

Sipas Sky dhe Sportitalia, një marrëveshje me Nerazzurrët është afër për një huazim me një klauzolë të detyrueshme blerje.

Lexo më shumë: Lajmet e fundit nga Transferimet

Vlera totale e transferimit pritet të jetë 10 milionë euro, me një pagesë të 1-2 milionë eurove për huazimin dhe një detyrim blerje në verën e ardhshme për 8-9  milionë euro.

Për futbollistin interesim kishte shprehur edhe skuadra angleze, Watford, me trajnerin Walter Mazzari, i cili kishte punuar më parë me brazilianin te Interi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Arrihet marrëveshja përfundimtare, Pochettino te Chelsea deri në vitin 2026

Arrihet marrëveshja përfundimtare, Pochettino te Chelsea deri në vitin 2026

Premier League
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori