LAJMI I FUNDIT:

Roberto Martinez flet për shanset e Belgjikës në Kupë e Botës: Është rasti i fundit për të fituar diçka me këtë brez fenomenësh

Roberto Martinez flet për shanset e Belgjikës në Kupë e Botës: Është rasti i fundit për të fituar diçka me këtë brez fenomenësh

Kombëtarja e Belgjikës ka vite që qëndron në krye të ranglistës së shtëpisë më të madhe të futbollit botëror FIFA.

Reklama

Emra të mëdhenj luajnë për këtë Kombëtare, por pa arritur kurrë të fitojnë ndonjë gjë të rëndësishme.

Suksesi më i madh i belgëve në një Kampionat Botëror është se kanë zënë një herë vendin e tretë dhe një herë tjetër vendin e katërt.

Ndërkohë sa i përket Kampionatit Evropian, Belgjika një herë përfundoi e dyta dhe një herë e treta.

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez është i vetëdijshëm për lojtarët që ka në radhët e veta, por thotë se është rasti i fundit të fitojnë diçka të rëndësishme.

“Do të luajmë edhe tre ndeshje përpara nisjes së Kupës së Botës, kështu që do të marrim informacionin që na nevojitet në lidhje me gjendjen dhe formën tonë”.

“Kemi disa lojtarë të cilët kur janë në formë, janë gjithmonë aty për të bërë diferencën”.

“Është rasti ynë i fundit për të fituar diçka. Ne kemi një grup historik të rëndësishëm, shumë kampionë, një brez fenomenësh që na kanë bërë të jemi numri një në renditjen e FIFA-s, por nuk kemi fituar asgjë. Është një nga shanset e fundit që kemi”, deklaroi Martinez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori