Ajo ka qenë duke dokumentuar nga afër aktivitetet e saj të izolimit ndërsa ishte në mbyllje.

Dhe Rita Ora zbuloi se kishte zgjedhur dozat e normalitetit duke u veshur me fustan elegant me një të çarë te pjesa e këmbëve gjatë pandemisë coronavirus të hënën.

Këngëtarja, 29 vjeçe, dukej mahnitëse në një fustan të bardhë dhe të gjelbër, që nxori në pah këmbët e saj të rrezatuara dhe të tonifikuara, shkruan DailyMail.

Ylli ishte mbështetur në një karrige në dhomën e saj të ndenjes, me flokët e saj bjonde në valë të lirshme, teksa theksonte tiparet e saj të fytyrës me pak makijazh.

“Edhe në raste të tilla si kjo veshje të hënën, më bën të ndihem normal”, shkroi 29-vjeçarja në mbishkrimin e imazhit.

Rita Ora i bashkohet iniciativës "Një kafe si flutur", ka disa fjalë ndërgjegjësimi për shqiptarët Rita Ora i bashkohet iniciativës "Një kafe si flutur", ka disa fjalë ndërgjegjësimi për shqiptarët

Ky postim i saj vjen pak kohë pasi u njoftua se ajo ka aplikuar të punojë si vullnetare e NHS (Shërbimi i Shëndetit Kombëtar), ndërsa nëna e saj psikiatre është rikthyer në vijën e parë të frontit si mjeke e përgjithshme, pasi ajo punon për NHS.

Këngëtarja e hitit “Anywhere” dhe motra e saj e madhe Elena, 31 vjeçe, janë regjistruar në një përpjekje për të bërë pjesën e tyre në luftën kundër pandemisë coronavirus.

Duke folur për Revistën “Hello”, ylli me prejardhje shqiptare e ka quajtur prindin e saj një ‘superhero’ duke thënë: “Nëna ime ka qenë gjithmonë heroina ime, por kjo pandemi ka bërë sinqerisht atë një superhero në sytë e mi”.

Ndërkohë, Rita përshkroi rolin që ajo dhe motra Elena do të luajnë si vullnetare, duke thënë se ato ‘do të ofrojnë pajisje mjekësore, do të mbledhin receta, do të kontrollojnë të moshuarit dhe do të bëjnë thirrje telefonike për anëtarët e vetmuar dhe të prekshëm të komunitetit’.

Vera shtoi se megjithëse këto janë ‘kohë sfiduese’, ‘asgjë nuk do ta ndalojë atë’ të bëjë punën e saj nëse nuk është shumë e sëmurë për të vazhduar. /Telegrafi/