LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi nuk e mendon rikthimin e Jose Mourinhos

Real Madridi nuk e mendon rikthimin e Jose Mourinhos

Jose Mourinho la shumë nga tifozët e Real Madridit kujtime të bukura. Kjo është diçka që nuk ka dyshim, por që nga ajo lamtumirë njeriu që ishte trajner për tre sezone, ata nuk kanë menduar për rikthimin e tij të mundshëm në bankinë.

Reklama

Dashuria dhe respekti ndaj figurës së tij për zonën fisnike të Bernabeut më parë dhe për zyrat e Valdebebas tani, është absolut, por opsioni i një kthimi në të ardhmen nuk është menduar .

Marrëdhënia është ruajtur dhe komunikimi pak a shumë periodik i Mourinhos me Florentino Perez dhe drejtues të tjerë të Real Madridit është i zakonshëm. Gëzim në triumfet e Los Blancos, mesazhe, mbështetje, konstante në të dyja drejtimet… dhe është që portugezi u largua duke qenë një lojtar më shumë i Real Madridit.

E gjithë kjo profetizon se emri i tij do të shfaqet vazhdimisht në horizontin e Mbretërve, siç ka ndodhur ditët e fundit.

Carlo Ancelotti varet nga rezultatet për të vazhduar në krye të Real Madridit. I jep normalitet absolut asaj tarife që duhet të kalojë çdo trajner që respekton veten për të qenë në krye të kampionit aktual të Evropës. Është diçka që italiani e ka marrë që nga dita kur nënshkroi kontratën e dytë me madrilenët.

Çdo humbje nënkupton shfaqjen e thashethemeve për zëvendësime të mundshme. Ancelotti e di këtë, Perez e di gjithashtu, dhe pjesa tjetër e drejtuesve të Real Madridit e marrin atë si një pjesë tjetër të jetës së tyre të përditshme.

Mourinhon e bën të lumtur kalimi në çerekfinale të Ligës së Evropës
Lexo po ashtu Mourinhon e bën të lumtur kalimi në çerekfinale të Ligës së Evropës

Çdo javë trendi tregon drejtime të ndryshme. Ky i është drejtuar Romës, më konkretisht bankinës së skuadrës, e cila mundi të eliminonte Real Sociedadin nga Liga e Evropës, me Jose Mourinhon në krye.

Më parë ka qenë Raul Gonzalez, Pochettino, Tuchel, Xabi Alonso … dhe më shumë do të vijnë, por ende nuk ka një vendim dhe nuk do të ketë deri në fund të sezonit ose derisa Real Madrid të përshpejtojë shanset e tyre për të fituar tituj. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Jurgen Klopp ndryshon planet e transferimeve pas nënshkrimit me Alexis Mac Allister

Jurgen Klopp ndryshon planet e transferimeve pas nënshkrimit me Alexis Mac Allister

Premier League
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Largimi i fituesve të Topit të Artë nga Evropa – në skenën e madhe ka mbetur vetëm edhe një

Largimi i fituesve të Topit të Artë nga Evropa – në skenën e madhe ka mbetur vetëm edhe një

Ndërkombëtare
Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Serie A
Kalo në kategori