LAJMI I FUNDIT:

Rashica: Me gjithë atë përkrahje të tifozëve, duhej ta jepnim maksimumin

Rashica: Me gjithë atë përkrahje të tifozëve, duhej ta jepnim maksimumin

Anësori i Kosovës, Milot Rashica, i është gëzuar fitores kundër Ishujve Faroe në Ligën e Kombeve.

Reklama

Përfaqësuesja jonë e regjistroi triumfin e parë në një garë zyrtare dhe nuk ka dyshim se gëzimi i të gjithëve është i madh.

“Besoj që zhvilluam një ndeshje shumë të mirë se ajo ndaj Azerbajxhanit, e mbajtëm më shumë topin”.

Lajmet nga Përfaqësuesja e Kosovës
Lexo po ashtu Lajmet nga Përfaqësuesja e Kosovës

“Është hera e parë që po luajmë në shtëpi dhe kjo ka qenë një shtytje shumë e madhe dhe kemi pasur përkrahjen e tifozëve dhe natyrisht se është dashur të jepnim maksimumin”, ka thënë Rashica pas ndeshjes.

I pyetur për duartrokitjet dhe brohoritjet e tifozëve në momentin e zëvendësimit, ai ka thënë se ka qenë mjaft emocionuese.

“Është një ndjenjë shumë e mirë se po vijmë me dëshirë të madhe ta përfaqësojmë vendin dhe e japim maksimumin në çdo ndeshje”, ka theksuar anësori.

Natyrisht se edhe ai fitoren ia ka dedikuar ikonës sonë të futbollit, Fadil Vokrri.

Rashica është pyetur se pse po luan më larg portës, ndërsa përgjigja e tij ishte se është kërkesë e trajnerit dhe se me rëndësi është fitorja. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori