Barcelona ka bërë plane për transferimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Marcus Rashford, ndërsa thuhet se tashmë ka pyetur klubin anglez për të.

Sipas gazetës katalunase Sport, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde dëshiron ta transferoi sulmuesin e Anglisë për tu bërë partner i dyshes, Lionel Messi dhe Luis Suarez.

Rashfordit i ka të mbetur vetëm edhe një vit në kontratën e tij me klubin nga Old Trafford dhe paga e tij prej 17 mijë eurosh në javë nuk përbën problem.

Rashford refuzon ta nënshkruajë kontratën e re me Unitedin Rashford refuzon ta nënshkruajë kontratën e re me Unitedin

Djajtë e Kuq kanë mundësinë ta mbajnë atë edhe për një vit ndërkohë që Real Madridi, Paris Saint Germain dhe Juventus janë po ashtu të interesuar për sulmuesin.

Rashford pëlqehet shumë nga Barcelona dhe klube tjera të mëdha (Foto: Marc Atkins/Getty Images/Guliver)

Megjithatë, Barcelona e ka bërë 21-vjeçarin prioritet në afatin e transferimeve të kësaj vere, por Unitedi do të ngurronte ta largonte përpara përfundimit të kontratës.

Megjithatë, presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu ka një marrëdhënie të mirë me drejtorin e Unitedit, Ed Woodward dhe ata besojnë se kjo mund të ndihmojë përpjekjen e tyre për ta transferuar. /Telegrafi/