LAJMI I FUNDIT:

Pogba: Gjykohem ndryshe nga të tjerët

Pogba: Gjykohem ndryshe nga të tjerët
Paul Pogba (Getty Images)

Mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba beson se ai është gjykuar me standarde të ndryshme në krahasim me kolegët e tij.

Reklama

Francezi ka përjetuar një sezon të dytë indiferent në Old Trafford, i cili është shënuar nga vendimi i Jose Mourinhos për të vënë në stol atë në shumë raste.

Por, Pogba ndjehet sikur kritikat që ka marrë nga publiku kanë qenë shumë të ashpra dhe se ai është gjykuar ndryshe për dallim nga të tjerët.

Legjenda e Unitedit, Robson - Pogbas: Ndali shakatë në rrjetet sociale, përqendrohu në punë
Lexo po ashtu Legjenda e Unitedit, Robson - Pogbas: Ndali shakatë në rrjetet sociale, përqendrohu në punë

“Është mjaft qesharake sepse nuk gjykohem për pjesën e mesfushës. Unë gjykohem për asistime dhe golat dhe kjo është e vërteta”, ka thënë fillimisht Pogba për Sky Sports.

Paul Pogba (Getty Images)

“Mund të bëj një lojë të mrekullueshme, por nëse nuk gjej golin ose nuk asistoj ata do të thonë, ‘kjo është normale’, apo çfarëdo tjetër”.

“Por, nëse dikush tjetër e bën këtë, është ndryshe. Ai ndoshta do të jenë njeriu i ndeshjes.

Scholes nuk i ndal kritikat ndaj Pogbas: Nuk ka respekt për trajnerin dhe bashkëlojtarët, duhet të largohet
Lexo po ashtu Scholes nuk i ndal kritikat ndaj Pogbas: Nuk ka respekt për trajnerin dhe bashkëlojtarët, duhet të largohet

“Mendoj se unë jam gjykuar ndryshe nga të tjerët, por është mirë”.

Paul Pogba (Getty Images)

“Kjo më bën të përmirësohem, është një sfidë për mua dhe e marr atë në një mënyrë të mirë”.

Ronaldinho: Pogba mund ta fitojë Topin e Artë, por duhet ta dëgjojë më shumë Mourinhon
Lexo po ashtu Ronaldinho: Pogba mund ta fitojë Topin e Artë, por duhet ta dëgjojë më shumë Mourinhon

“Nuk e marr atë në një mënyrë të keqe, do të përpiqem të shënoj dhe të asistoj dhe kjo është ajo çfarë do të përpiqem. Ende dua të bëj punën time në mesfushë”.

“Nëse unë mund ta ndihmoj ekipin në sulm dhe mbrojtje dhe të bëjë një ndryshim, unë do ta bëj atë. Nëse mund të shënoj dhe të ndihmoj, është edhe më mirë”, përfundoi francezi. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori