LAJMI I FUNDIT:

Scholes nuk i ndal kritikat ndaj Pogbas: Nuk ka respekt për trajnerin dhe bashkëlojtarët, duhet të largohet

Scholes nuk i ndal kritikat ndaj Pogbas: Nuk ka respekt për trajnerin dhe bashkëlojtarët, duhet të largohet
(Foto: Getty Images)

Paul Scholes e ka kritikuar Paul Pogban duke thënë se mesfushori i Manchester Unitedit ka bërë gjëra pa lidhje në ndeshjen e të dielës kundër West Bromwich Albion.

Reklama

Francezi e nisi ndeshjen nga fillimi ndaj WBA, mirëpo u largua nga loja pas 58 minutash, pasi Djajtë e Kuq ishin duke humbur nga ekipi i fundit në tabelën e Ligës Premier.

Humbja e Unitedit bëri që Manchester City të shpallej kampion i Anglisë për edicionin 2017/2018.

Ish-mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Scholes (Foto: Getty Images)

“Mendoj se ishte mungesë respekti ndaj trajnerit të tij mënyra se si luajti këtu (ndaj West Bromit). Nga ai pritet që të hyjë në fushë dhe ta bëjë spektaklin ‘Paul Pogba’, që është gjë e mirë, që është ajo që nevojitet”.

Të gjitha lajmet për Paul Pogban
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet për Paul Pogban

“Mirëpo, ai ka dalë dhe ka bërë gjëra pa lidhje – të cilat nuk i fitojnë ndeshjet. Është çmenduri. Pasime të këqija, gjë e zakonshme”.

“Ai nuk është i vetmi që nuk ka luajtur ashtu siç është dashur. Mendoj se edhe (Alexis) Sanchez, lojtari i shkëlqyer që ka qenë te Arsenali dhe Barcelona – ka ardhur këtu dhe ka qenë zhgënjyes”, është shprehur Scholes për BT Sport.

Zëvendësimi i Pogbas në ndeshjen ndaj WBA (Foto: Getty Images)

Në muajt e fundit, Pogba nuk ka qenë në formacioni startues të Jose Mourinhos dhe është duke u spekuluar se mund të largohet nga Unitedi.

Kur është pyetur për këtë gjë Scholes, ish-mesfushori i Djajve të Kuq ka thënë: “Mendoj se duhet (të largohet). Pogba dhe Mourinho i kanë prishur raportet”.

“Nuk e di, nuk flas me askënd te klubi, por nga jashtë duket se raportet nuk janë të mirë. Dhe kur e sheh një paraqitje si ajo e të dielës, atëherë e kupton se atij nuk i intereson se çfarë i thotë trajneri”.

“Mendoj se kjo është një mungesë respekti ndaj trajnerit dhe ndaj bashkëlojtarëve”, ka shtuar ai. /Telegrafi/

(Foto: Getty Images)

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori