Zinedine Zidane ka dhënë dorëheqje nga roli i tij si trajner i Real Madridit më 27 maj, por ishte e qartë se magjia e tij e dytë në klub nuk do të jetë e fundit për të.

Një muaj e gjysmë më vonë, Zidane është i qetë për të ardhmen e tij, pasi ekziston vetëm një punë që po mendon vërtet – të jetë trajner i ekipit kombëtar të Francës.

Sidoqoftë, këto plane, siç zbulohet nga L’Equipe, do të duhet të presin në dritën e konfirmimit që Didier Deschamps do të mbetet në krye të Francës për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Zidane duhet të presë, Deschamps te Franca edhe në Kupën e Botës 2022 Zidane duhet të presë, Deschamps te Franca edhe në Kupën e Botës 2022

Por, Zidane nuk po nxiton dhe, siç e ka theksuar gazeta franceze, ai ka refuzuar oferta të rëndësishme nga Anglia, Italia dhe Azia.

“Futbolli nuk është më çështje parash për Zidane, por ka të bëjë me zemrën”.

“Dhe gjithmonë do të ketë katër vende për të cilat ai do të ketë një preferencë: Bordeaux, Juventus, Real Madrid dhe ekipi kombëtar i Francës”, ka thënë një burim i afërt i Zidane për L’Equipe.

Gruaja dhe fëmijët e tij

Prioriteti i Zidane për momentin është të kalojë kohë me familjen e tij, pasi nuk ka qenë në gjendje ta bëjë këtë aq sa do të donte gjatë kohës së tij në Real Madrid.

“Kur ai ishte trajner i Real Madrid, dhe madje edhe më shumë gjatë magjisë së tij të dytë me ndikimin e Covid-19, Zidane jetoi pothuajse vetëm për klubin”.

“Ai ngrihej çdo ditë në orën 6 të mëngjesit për të qenë në Valdebebas në orën 7:30 të mëngjesit dhe ishte atje deri në orën 19:00”.

“Ai kishte të njëjtën mënyrë jetese kur ishte lojtar”.

Florentino Perez: Nuk e kam lexuar letrën e lamtumirës, ​​por atë nuk e shkroi Zidane Florentino Perez: Nuk e kam lexuar letrën e lamtumirës, ​​por atë nuk e shkroi Zidane

Duke parë përpara të ardhmen, Zidane ka një qëllim të qartë në karrierë: të jetë trajner i Francës në të ardhmen.

“Ai do të lejojë që koha dhe ngjarjet të ndjekin rrjedhën e tyre, ai nuk dëshiron të ushtrojë presion mbi asgjë”.

Të gjithë të afërmit e tij e dinë se roli i trajnerit të Francës do të jetë sfida e tij e radhës. Ai nuk dëshiron të zhytet përsëri në jetën e një klubi”, përfundoi burimi i afërt me Zidane. /Telegrafi/