LAJMI I FUNDIT:

Planet e Milanit për transferimet e verës janë të ndërlikuara, por jo të pamundura

Planet e Milanit për transferimet e verës janë të ndërlikuara, por jo të pamundura
Foto: AC Milan/Twitter

Milani dëshiron që të transferojë sa më parë Fikayo Tomorin nga Chelsea.

Reklama

Mbrojtësi anglez ishte në huazim te Rossonerët nga blutë deri në fund të këtij edicioni.

Forma e tij e ka bindur klubin italian që t’i marrë përfundimisht shërbimet e tij nga skuadra londineze.

Sipas asaj që raporton Fabrizio Romano, Djajtë po ofrojnë 28 milionë euro për transferimin e Tomorit nga Chelsea, e që kjo shumë është e mjaftueshme për të realizuar marrëveshjen.

Një tjetër transferim që Milani dëshiron ta realizojë në këtë verë është edhe ai i Diogo Dalotit, që po ashtu ishte në huazim nga Manchester United, mirëpo është një operacion paksa më i vështirë.

Akordi tjetër do jetë edhe me Real Madridin për Brahim Diaz, që po ashtu ka bindur drejtuesit e klubit me cilësitë që ka shfaqur.

Në anën tjetër, klubi nga Milano po tenton të bind edhe Gianluigi Donnarumman e Hakan Calhanoglun që t’i rinovojnë kontratat sa më parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori